Święta to prezenty, a wśród nich coraz częściej znajdują się produkty Xiaomi. Tu niektórych może spotkać mały zgrzyt, ponieważ wiele urządzeń nie jest oficjalnie sprzedawanych w Polsce, a to oznacza że nie możemy liczyć na oficjalne wsparcie w naszym kraju. Do takich produktów zaliczają się zegarki Xiaomi Haylou, które zrobiły prawdziwą furorę przed świętami.

Jak sparować Xiaomi Haylou z telefonem?

Pierwszy zgrzyt może pojawić się już na etapie parowania. Zegarek Haylou wbrew pozorom nie jest powiększonym Mi Bandem, to kompletnie inna platforma. Z tego powodu nie uda się sparować go z telefonem za pomocą aplikacji Mi Fit. Zamiast tego musimy pobrać ze Sklepu Play dedykowaną aplikację HAYLOU. Nie ma tu znaczenia model zegarka, aplikacja współpracuje zarówno z zegarkiem Haylou LS02, jak i Haylou Solar LS05. Podczas rejestracji osobiście sugeruję założenie konta przy użyciu adresu e-mail, ponieważ domyślna metoda rejestracji (za pomocą numeru telefonu i SMS-a z kodem) jest bardzo problematyczna. Oficjalna aplikacja ma co prawda bardzo złą opinię, w sieci znajdziemy jej zamienniki, ale to już każdy musi robić na własną rękę. W skrajnych przypadkach może zdarzyć się, że zegarek nie będzie wykrywany przez telefon. W takim przypadku pomóc może ponowne uruchomienie telefonu. Wracając do tematu – Xiaomi sprzedaje zegarki wielu producentów, a każdy z nich stworzył własną aplikację do swoich zegarków. Opaski Mi Band parujemy z aplikacją Mi Fit, zegarki Amazfit z aplikacją Zepp, Haylou z aplikacją HAYLOU, a np. Xiaomi IMILAB KW66 z aplikacją GloryFit.

Czy zegarek Xiaomi Haylou wspiera język polski?

Kolejnym zgrzytem dla wielu użytkowników może być brak języka polskiego. Tu niestety mamy do czynienia z wadą produktów, które nie są oficjalnie sprzedawane na naszym rynku. Zegarki Xiaomi Haylou nie są spolszczone, jesteśmy zmuszeni do korzystania z języka angielskiego. Nie pomoże na to żadna aktualizacja, nie można też wgrać języka polskiego w inny sposób. Ten sam problem dotyczy oficjalnej aplikacji HAYLOU – nie wspiera ona języka polskiego.

Dlaczego migają tylko 3 diody sensorów biometrycznych?

Zegarki Xiaomi Haylou są wyposażone w sensory biometryczne pozwalające na między innymi mierzenie pulsu. Wielu użytkowników szybko zauważa, że z czterech zainstalowanych diod LED migają tylko trzy. Czy to oznacza usterkę urządzenia? Otóż nie, ponieważ mają tak wszystkie egzemplarze zegarka, czwarta dioda pełni funkcję ozdobną.

Zobacz też: Haylou Solar – mimo mylącej nazwy i tak robi wrażenie

Co robić, gdy Haylou nie wyświetla powiadomień?

Zegarek Xiaomi Haylou oferuje możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu. Najpierw trzeba jednak skonfigurować tę funkcję w aplikacji oraz umożliwić jej dostęp do powiadomień. Może zdarzyć się, że telefon w celu oszczędzania energii będzie usypiał aplikację HAYLOU, przez co zegarek nie będzie wyświetlał powiadomień. Ten problem dotyczy wszystkich smart zegarków, rozwiązaniem jest wyłączenie automatycznego zarządzania energią dla tej aplikacji. Nie jestem w stanie wskazać jak to zrobić, ponieważ jest to zależne od producenta telefonu i jego nakładki na oprogramowanie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.