Wiele osób zastanawia się, dlaczego nagle Gmail nie wysyła wiadomości. Jak się okazuje, to całkiem popularny problem, którego rozwiązanie nie zawsze jest proste. Niemniej jednak w niniejszym artykule postaramy się pomóc wszystkim osobom, które mają już dość niedziałającego Gmaila. W jego dalszej części można znaleźć kilka sugestii mogących naprawić usterkę.

Dlaczego Gmail nie wysyła wiadomości?

Gmail nie wysyła wiadomości

Bezpłatna poczta od Google cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie bez powodu, bo to po prostu jedno z najlepszych miejsc, w jakich można zdobyć adres e-mail. Niestety nie ma na świecie produktów idealnych, czego ten od giganta z Mountain View jest doskonałym przykładem. Czasami zdarza się, że Gmail nie wysyła wiadomości, mimo że wszystko wydaje się być w porządku. Jak już ustaliliśmy na początku, rozwiązaniem właśnie tego problemu zajmiemy się w dzisiejszym tekście. Poniżej znajdują się porady, które mogą naprawić ten nieprzyjemny błąd.

Kiepskie połączenie internetowe lub jego brak

Porada banalna, ale warto wypróbować ją przed przystąpieniem do kolejnych kroków. Często zdarza się, że Gmail nie wysyła wiadomości, bo po prostu jakość połączenia internetowego jest bardzo niska lub nie ma jej w ogóle. Aby to sprawdzić, warto połączyć się z Wi-Fi, co do którego działania mamy pewność, lub odwrotnie – spróbować skorzystać z pakietu mobilnego. Jeśli w którejś sytuacji mail zostanie wysłany poprawnie, to wszystko jasne.

Niepoprawnie działająca synchronizacja

Jeśli problem dotyczy wysyłania wiadomości z aplikacji Gmail na Androida lub iOS, to niewykluczone, że jest on spowodowany źle działającą automatyczną synchronizacją. Aby wykluczyć tę sytuację, pierwszym krokiem powinno być zaktualizowanie Gmaila do najnowszej wersji. W przypadku gdy korzystamy już z aktualnego wydania aplikacji, warto spróbować ją odinstalować i zainstalować na nowo, a potem uruchomić ponownie smartfon. Więcej o problemach z synchronizacją Gmaila można przeczytać na stronie pomocy Google.

Wadliwy klient poczty e-mail może być powodem, dla którego Gmail nie wysyła wiadomości

Wiele osób korzysta z zewnętrznych klientów poczty e-mail, takich jak np. BlueMail, Newton, Outlook czy TypeApp. Często zdarza się, że to właśnie tego typu aplikacje powodują problemy z wysyłaniem wiadomości z adresów w domenie Gmail i nie tylko. Aby upewnić się, że to nie w nich leży przyczyna, wystarczy spróbować wysłać wiadomość przez przeglądarkę, w oficjalnej aplikacji Gmail lub innym kliencie pocztowym od tego, którego używamy na co dzień.

Problem po stronie odbiorcy

Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodły i uważamy, że Gmail nie wysyła wiadomości tylko dlatego, że ich odbiorcy nie odpowiadają, a my sami nie jesteśmy raczeni żadnymi błędami, to jest spora szansa, że problem leży po stronie adresata. Bardzo możliwe, że przesyłane przez nas maile w rzeczywistości dochodzą, ale u osób trzecich trafiają do folderu SPAM… lub po prostu nie mają one ochoty nam odpowiadać. Warto wziąć to pod uwagę.

Gmail nie wysyła wiadomości – podsumowanie

Gmail problem z wysyłaniem wiadomości

Nie da się ukryć, że Gmail bywa kapryśny i czasami zdarza mu się nie działać poprawnie. Podane w niniejszym artykule sposoby powinny pomóc przy rozwiązaniu przynajmniej jednego popularnego problemu z nim związanego.

Zobacz także: Korzystasz z Gmaila? Sprawdź, jak ułatwić sobie życie za pomocą operatorów wyszukiwania!

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jeśli niniejszy poradnik przydał się wam w rozwiązaniu zagwozdki na temat tego, dlaczego Gmail nie wysyła wiadomości.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.