Okres świąteczny w pełni, prezenty zapewne już rozdane i w przypadku technologii zapewne pojawia się wiele pytań. Jednym z nich może być, jak połączyć dwie słuchawki Xiaomi EarDots jednocześnie? Sytuacja tyczy się też tańszego odpowiednika, czyli Redmi Airdots. Z takim właśnie problemem mogło się spotkać wielu z Was wczoraj, jak i dzisiaj, a wśród takich osób byłem też ja, więc spieszę do Was z szybkim i prostym poradnikiem. Co zrobić, jeśli tylko lewa lub prawa słuchawka odtwarzają muzykę, a druga milczy, mimo że też jest podłączona?

Podłączanie dwóch słuchawek Xiaomi EarDots lub Redmi AirDots jednocześnie

Xiaomi AirDots jak polaczyc sluchawki jednoczesnie

Niewątpliwie kupujemy coraz więcej bezprzewodowych słuchawek, a propozycje Xiaomi i Redmi są jednymi z najpopularniejszych, więc też często były przedmiotem prezentów świątecznych. Jednak pierwsze spotkanie z nimi może nie należeć do najprzyjemniejszych, gdy na naszym urządzeniu zaczniemy widzieć obie słuchawki osobno (z dopiskiem L i R). To już oznacza, że nie są one ze sobą razem połączone. Zapewne wynika to z tego, że najpierw wyjęliśmy z etui jedną słuchawkę, połączyliśmy się, a później drugą. Naturalnie łączenie się z każdą z osobna nie ma sensu w większości przypadków, gdy nie możemy wybrać kilku urządzeń docelowych, więc przejdźmy do konkretów. Jak połączyć Xiaomi EarDots lub Redmi AirDots, aby obie słuchawki działały jednocześnie?

  • Usuń/zapomnij wszystkie połączenia ze swojego smartfona lub urządzenia, które podłączałeś do słuchawek
  • Włóż słuchawki do etui – upewnij się, że są naładowane i poprawnie je włożyłeś (pojawi się czerwona dioda)
  • Po chwili obie wyjmij i je wyłącz – przytrzymaj jednocześnie przez 5 sekund przycisk lub panel dotykowy. Diody przestaną migać.
  • Wykonaj dwuetapowy reset ustawień – ponownie przytrzymaj przyciski, ale tym razem przez około 20 sekund. Po około 10 sekundach diody na słuchawkach zaczną szybko migać. Poczekaj do drugiego takiego zestawu mignięć – to oznacza zresetowanie słuchawek.
  • Włącz słuchawki poprzez kolejne przytrzymanie – tym razem przez około 5 sekund. Możesz też włożyć je do etui i wyjąć jednocześnie, ale zalecam ręczne włączenie.
  • W tym momencie słuchawki powinny szukać się nawzajem. Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, to po chwili migania na lewej słuchawce przestanie palić się dioda. Oznacza to, że obie zostały ze sobą połączone.
  • Teraz wystarczy na smartfonie zajrzeć do ustawień i powinniśmy widzieć tylko jedną słuchawkę – prawą. Połącz się z nią i obie powinny być ze sobą połączone, odtwarzając jednocześnie dźwięk. Warto pamiętać, że akcesorium wykrywa, czy słuchawki są włożone do uszu, więc ich poprawne ustawienie też ma znaczenie.

Zobacz też: Dlaczego Xiaomi Mi Band nie chce się parować i połączyć z telefonem?

Kluczowe w powyższym poradniku jest zresetowanie ustawień, aby słuchawki jednocześnie się połączyły, a właściwie sparowały same ze sobą. Powyższy sposób zadziałał w moim przypadku z Xiaomi Mi True Wireless EarBuds, ale analogiczny proces będzie też kompatybilny z Redmi Airdots, gdyż są to praktycznie te same akcesoria. Dajcie znać, jakie technologiczne problemy Was spotkały związane ze świątecznymi prezentami? Może uda nam się razem poradzić ze złośliwością rzeczy martwych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.