Wiele osób pyta nas, czy to w komentarzach pod artykułami, czy też w mediach społecznościowych, jak zainstalować betę Androida 10 z OneUI 2.0 na poszczególnych smartfonach Samsunga? Stwierdziłem więc, że najlepiej będzie stworzyć poradnik, który na to pytanie odpowie. Zaczynajmy więc.

Jak zainstalować betę Androida 10 z OneUI 2.0 na smartfonie Samsunga?

Samsung OneUI 2

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najpierw trzeba przede wszystkim posiadać smartfon, który do bety się kwalifikuje – w momencie pisania tego artykułu jest to rodzina Galaxy S10, Galaxy Note10, Galaxy S9 i Galaxy Note9. Jeśli takowe urządzenie masz, to w celu instalacji bety Androida 10 z OneUI 2.0 na smartfonie Samsunga wykonaj poniższe kroki:

  1. Otwórz aplikację Samsung Members (jeśli z jakiegoś powodu ją usunąłeś, to zainstaluj ją ponownie, bo jest niezbędna).
  2. Przejdź do powiadomień (ikona dzwoneczka w prawym górnym rogu).
  3. W zakładce Uwagi kliknij w wiadomość zatytułowaną Rejestracja w programie One UI Beta lub zbliżoną.
  4. Kliknij w grafikę ze danym smartfonem i napisem Program One UI Beta.
  5. Kliknij w umiejscowiony na samym dole przycisk REJESTRUJ.
  6. Zaakceptuj wszystkie zgody i ukończ proces rejestracji.

Zobacz także: Samsung udostępnia harmonogram aktualizacji do Androida 10. Wiemy, kiedy i jakie smartfony go dostaną!

Pomyślnie zapisałeś się do bety. Teraz wystarczy odczekać kilka minut i spróbować wymusić uaktualnienie w ustawieniach. W tym celu udaj się do aplikacji Ustawienia i wybierz opcję Aktualizacja oprogramowania. Następnie kliknij Pobierz i zainstaluj, po czym aktualizacja do bety powinna się pojawić. Od tego momentu bez problemu sobie poradzisz, gdyż sama instalacja sprowadza się do kliknięcia jednego przycisku, który pojawi się po pobraniu uaktualnienia.

Jeśli macie jakieś pytania, to śmiało zadawajcie je w komentarzach. Postaram się pomóc.