Od kilku lat głównym komunikatorem dla większości Polaków jest Facebook Messenger. To za pomocą tej aplikacji codziennie się ze sobą kontaktujemy. Piszemy, rozmawiamy, przesyłamy zdjęcia i filmy. Codziennie przez serwery Facebooka musi przechodzić niewyobrażalna ilość danych. Oczywiście mamy dostęp do tych danych cały czas i z każdego miejsca. Wystarczy zalogować się na swoje konto i mamy do wglądu wszystkie rozmowy wraz z filmami i zdjęciami. Po wejściu w rozmowę klikamy ikonkę „i”, która znajduje się w prawym górnym rogu. Zjeżdżamy w dół i widzimy wszystkie multimedia, którymi wymieniliśmy się z rozmówcą. Jeżeli trafiliście tu, pewnie zadajecie sobie pytanie, czy media z waszych rozmów na Messengerze zapisują się gdzieś w pamięci waszego telefonu. Jeżeli tak, to w takim razie gdzie są zdjęcia z Messengera? W tym krótkim poradniku postaram się odpowiedzieć na to pytanie oraz pokazać, jakie są obecnie możliwości co do zapisu obrazków z rozmów na Messengerze.

Zobacz też: Jak odczytać usunięte wiadomości z Messengera i Instagrama? 6 sztuczek, których mogłeś nie znać!

Gdzie są zdjęcia z Messengera?

Niestety, od jakiegoś czasu możliwość automatycznego zapisu wszystkich zdjęć, jakich dostaniemy od znajomych na Messengerze, została usunięta. Wcześniej wystarczyło, że zaznaczyliśmy odpowiednią opcję w ustawieniach aplikacji i każde zdjęcie zostało zapisywane w folderze DCIM/Messenger, albo Pictures/Messenger. Teraz, jeśli chcemy zapisać jakiekolwiek zdjęcie z rozmowy czy konwersacji, musimy przycisnąć na nim dłużej palcem, a następnie wcisnąć pobierz obrazek. Utrudnia to znacznie sprawę i nie pozwala w łatwy sposób katalogować na swoim telefonie otrzymanych przez nas zdjęć. Jedyne co możemy zrobić to włączyć automatyczne zapisywanie w pamięci telefonu zdjęć, które zrobiliśmy za pomocą aplikacji Messenger. Aby to zrobić trzeba wejść w ustawienia Messengera poprzez kliknięcie swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu. Następnie trzeba wybrać kategorię zdjęcia i multimedia oraz zaznaczyć opcję zapisuj po zrobieniu. Zdjęcia te będą zapisywane w folderze: Pictures/Messenger.

Jest jeszcze jedna możliwość na wyciągnięcie zdjęć z Messengera. Niestety, jest dostępna tylko dla użytkowników z rootem. Mogą oni wtedy wyszukać miniaturki zdjęć w katalogu: data/data/com.facebook.orca/cache/fb_temp. Trzeba jednak wiedzieć, że miniatury nie będą miały dobrej rozdzielczości, jak i jakości więc nie będą zbytnio przydatne. To tyle, myślę, że już wiecie gdzie szukać zdjęć z Messengera i jak je zapisywać. Jeśli Facebook zmieni coś w aplikacji, to postaram się zaktualizować artykuł o nowe informacje.

Kacper Rygielski