Jak zastrzec numer na Androidzie?

Kacper Rygielski Porady 2019-08-09

Korzystanie z nieznanego numeru, czy też numeru zastrzeżonego/prywatnego jest coraz rzadziej spotykane. Coraz więcej osób, gdy widzi połączenie przychodzące bez wyświetlonego numeru telefonu, po prostu je ignoruje. Nie powinno nas to dziwić, przecież ukrywanie numeru to domena telemarketerów, oszustów i żartownisiów. Kiedyś jednak częściej można było natknąć się na taki zastrzeżony numer. Nie obawialiśmy się odbierać tego typu połączeń. Po latach doświadczeń większość osób zrozumiała, że nie warto tego robić. Jeżeli ktoś naprawdę będzie czegoś od nas chciał, to zadzwoni bez ukrywania numeru. Co więcej, sporo osób ma teraz tak skonfigurowany telefon, żeby automatycznie odrzucał on każde połączenie przychodzące z nieznanego numeru. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak to zrobić, zobaczcie ten krótki poradnik. Problem z głowy w kilka sekund. Mimo tego, że metoda z zastrzeganiem numeru przechodzi do lamusa, nadal chcecie ukryć swój numer, aby rozmówca was nie poznał? Jak mając telefon z systemem Android zastrzec numer? W tym krótkim poradniku pokażę jak zrobić. To nic trudnego, wystarczy kilka kliknięć.

Android – jak zastrzec numer?

android jak zastrzec numer

Zastrzeganie numeru to raczej prosta czynność. Natomiast problem polega na tym, że w zależności od telefonu i wersji systemu, jakiego posiadasz ustawienie te, może być w zupełnie różnej lokalizacji. Najłatwiej będzie, jeżeli wyszukasz za pomocą lupki w ustawieniach frazy „ID rozmówcy”, „Nazwa rozmówcy”, „Ukrycie numeru” i tym podobne. Jeżeli w ustawieniach systemowych nie ma tego przełącznika, może być w ustawieniach aplikacji służącej do wykonywania połączeń. Najczęściej aplikacja ta nazywa się po prostu Telefon.

Na większości telefonów z Androidem będzie to taka ścieżka: aplikacja Telefon -> Ustawienia -> Ustawienia Połączeń -> SIM 1 (wybieramy kartę SIM, dla której chcemy zastrzec numer) -> Dodatkowe Ustawienia -> Nazwa Rozmówcy (lub ID rozmówcy, ID dzwoniącego, Ukrycie numeru, Identyfikator rozmówcy) -> wybieramy opcję Ukryj Numer lub Ukryj ID.

Czasami opcja ukrycia numeru pokazuje się już w zakładce Ustawienia Połączeń. Możliwe też, że Ustawienia Połączeń, a w nich opcja ukrycia numeru będzie w głównych ustawieniach telefonu, a nie ustawieniach aplikacji, z której wykonujecie połączenia. Trzeba dobrze przeszukać wszelkie możliwe lokalizacje, by znaleźć pożądaną przez nas funkcję.

Sprawdźcie też ustawienia swojego operatora. Możliwe, że macie tam zablokowaną opcję ukrycia numeru. Jeżeli natomiast macie dostępną usługę zastrzegania numeru i korzystacie z sieci Plus lub Play to możecie w prosty sposób jednorazowo ukryć numer. Wystarczy, że przed numerem, na który chcecie zadzwonić, dodacie #31#. Przykładowo: #31#987654321


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x