ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart?

Jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart?

Autor: Kacper Rygielski Kategoria: Porady

Standardowe klawiatury preinstalowane przez producentów telefonów szybko mogą nam się znudzić. Mogą też po prostu nie spełniać naszych oczekiwań. Na rynku aplikacji istnieje wiele zamienników, które z powodzeniem mogą zastąpić nam domyślną klawiaturę. Przykładem takich dobrze zaprogramowanych klawiatur jest na przykład Gboard od Google albo SwiftKey od Microsoftu. Oczywiście w Google Play znajdziemy wiele innych, ale te przodują w rankingach. Jeżeli tu trafiliście, prawdopodobnie macie problem ze zmianą klawiatury w Huawei P Smart. Jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart? W tym bardzo krótkim poradniku postaram się pomóc wam z tym problemem.

Zobacz również: Kradzież tożsamości — Jak poradzić sobie, gdy ktoś podszywa się pod nas w Internecie?

Jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart?

Jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart?

Zaczynacie przede wszystkim od ściągnięcia klawiatury, którą chcecie zastąpić tę domyślną. Możecie wybrać, którąś z wymienionych w pierwszym akapicie albo znaleźć inną w sklepie Google Play. Następnie powinniście móc w standardowy sposób zmienić klawiaturę. Czyli: Wejść do ustawień telefonu, następnie wyszukać lupką „dostępna klawiatura wirtualna” i włączyć nową klawiaturę. W zależności od wersji systemu, nazwy ustawień mogą się różnić. Jeżeli wpiszecie „klawiatura” w wyszukiwarce ustawień na pewno znajdziecie odpowiednie. Jeżeli nie możecie przełączyć klawiatury poprzez ustawienia, ponieważ macie zablokowaną tę opcję, jest jeszcze druga metoda. Wejdźcie w jakiś komunikator lub edytor tekstu, żeby pokazała wam się klawiatura. Naciśnijcie symbol klawiatury na pasku nawigacyjnym i tam zmieńcie klawiaturę. Wygląda to tak jak na powyższym zrzucie ekranu.

Teraz powinniście już wiedzieć jak zmienić klawiaturę w Huawei P Smart. Jeżeli jedna metoda nie działa, to spróbujcie drugiej. Natomiast jeśli już wcześniej mieliście zainstalowanego, na przykład Gboarda i nie możecie go aktywować, to sprawdźcie, czy nie macie wyłączonej tej aplikacji. Zrobicie to w Ustawienia->Aplikacje->Gboard->Włącz aplikacje. Użytkowników P Smarta zapraszam na nasze forum, gdzie znajdziecie wiele interesujących treści, modyfikacji oraz rozwiązań innych waszych problemów. Jeśli czegoś nie wiecie lub szukacie – nie bójcie się spytać o to innych użytkowników. Na pewno przyjdą wam z pomocą.

Sprawdź najnowsze wpisy