ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
jak oglądać telewizję przez internet za darmo

Jak oglądać telewizję przez internet za darmo?

Autor: Kacper Rygielski Kategoria: Porady

Mimo że telewizja coraz bardziej traci na rzecz YouTube i serwisów streamingowych typu Netflix nadal wiele osób ją ogląda. Pewnie z przyzwyczajenia lub posiadania ulubionych programów i seriali, których może nie ma nigdzie indziej. Co mogą zrobić takie osoby, jeżeli nie mają dostępu do telewizora, a chcą obejrzeć telewizję? Co, jeśli nie ma ich w domu, są na wyjeździe służbowym lub wakacjach? A może są za granicą i chcą obejrzeć jakieś polskie kanały TV, wiadomości z Polski? Więc jak oglądać telewizję przez internet za darmo? W tym artykule przedstawię kilka metod, w tym, jak oglądać polską telewizję przez internet za granicą za darmo.

Jak oglądać telewizję przez internet za darmo? – TVP Stream / VOD

TVP udostępnia platformę streamingową TVP Stream, na której można obejrzeć wszystkie kanały regionalne TVP i TVP Info, TVP Polonia oraz Poland In. Nie zabrakło również czegoś dla fanów sportu, czyli TVP Sport. Nie ma tutaj niestety podstawowych kanałów, czyli TVP 1 oraz TVP 2. Wszystkie kanały możemy oglądać za darmo, wystarczy dostęp do internetu. Do dyspozycji mamy jeszcze TVP VOD, w którym znajdziemy masę programów, seriali i filmów, które również możemy oglądać za darmo. Przydatne gdy, na przykład przegapiliśmy odcinek ulubionego serialu. Jakość streamingu i materiałów VOD jest wystarczająca, w większości jest to minimum HD.

Oprócz wersji przeglądarkowej, mamy oczywiście do dyspozycji aplikacje mobilne – TVP Stream: iOS i Android oraz TVP VOD: iOS i Android. Co do oglądania TVP Stream, Sport i VOD za granicą – trzeba znajdować się na terytorium Polski. Ratunkiem jest użycie VPN, o którym troszkę więcej w podsumowaniu. Poland In jest dostępne praktycznie na całym świecie, poza Ameryką Północną.

Zobacz też: Netflix oszczędza dzieciom do 400 godzin zmarnowanego czasu

Jak oglądać telewizję przez internet za darmo – weeb.tv

Jak oglądać telewizję przez internet za darmo?

Druga propozycja to serwis weeb.tv. Pozwala on na oglądanie streamów, które transmitują przeróżne kanały telewizyjne. Wybór jest naprawdę spory. Niestety, oglądanie bez uiszczania opłat wiąże się z limitami. Jakość nie zawsze może być wystarczająca. Łącze nie zawsze jest stabilne. Jeśli za dużo osób w jednym momencie ogląda dany stream, możemy stracić do niego dostęp na rzecz użytkowników, którzy wykupili Premium. Więc umieszczam tę opcję tutaj jako ciekawostkę i ewentualne koło ratunkowe, gdy inne sposoby zawiodą. Plusem tej strony jest to, że można z niej korzystać z każdego zakątka świata – nie trzeba nawet używać VPN. À propos legalności tego serwisu – właściciele łamią polskie prawo, natomiast użytkownicy oglądający streamy telewizji już nie, ponieważ ich nie rozpowszechniają. Korzystanie z tego typu serwisu może budzić wątpliwości moralne, natomiast nie narusza ono prawa. Decyzję czy tu zaglądać, czy nie pozostawiam już Wam.

Jak oglądać telewizję przez internet za darmo? – WP Pilot

WP Pilot

WP Pilot to chyba najatrakcyjniejsza oferta z wszystkich tutaj wymienionych. Po zalogowaniu się otrzymujemy dostęp do 32 kanałów za darmo. Wydaje mi się, że to wystarczająca ilość, by nacieszyć się telewizją. Jakość nie jest powalająca, ale w zupełności wystarczy do oglądania TV, na przykład na wakacjach. Jeśli zależy nam na meczu piłkarskim lub innym wydarzeniu sportowym z reprezentacją Polski, które odbywa się, gdy jesteśmy na wyjeździe, to na pewno transmitować go będzie kanał TVP1 lub TVP2, które znajdują się na platformie. WP Pilot jest dostępy zarówno na przeglądarki, jak i na Androida oraz iOS.

Żeby móc w pełni oglądać telewizję, podczas pobytu za granicą musimy potwierdzić, że mieszkamy w Polsce. Można to zrobić poprzez wpisanie swojego numeru konta w polskim banku lub wysłanie skanu polskiego dowodu osobistego. Zalecałbym jednak skorzystać z tej pierwszej opcji, wysyłanie skanu dowodu czasem może się źle skończyć. WP Pilot działa za darmo tylko na terenie Unii Europejskiej. Można to obejść oczywiście za pomocą VPN.

Podsumowanie

Powyższe propozycje powinny w zupełności wystarczyć, żeby obejrzeć telewizję przez internet za darmo. Nadal to nie zastąpi telewizora, tym bardziej z wykupioną telewizją satelitarną, ale lepsze to niż nic. Jeżeli ogranicza Was pobyt za granicą, nie bójcie się użyć VPN. Michał przygotował zestawienie darmowych VPN, które pomogą Wam obejść te zabezpieczenia. W dodatku zwiększają prywatność i bezpieczeństwo. Jeżeli chcecie spróbować lepszego VPN, na przykład NordVPN, którego osobiście polecam, to zawsze możecie skorzystać z darmowego okresu próbnego, większość VPN oferuje taką opcję na 30 dni. Możemy wtedy skorzystać z tego na okres wakacji, otrzymując pełną funkcjonalność, a potem zrezygnować z usługi.

Sprawdź najnowsze wpisy