ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

Autor: Kacper Rygielski Kategoria: Porady

Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie? Jeśli poszukujecie odpowiedzi na to pytanie, to dobrze trafiliście. Ilość takich zapytań czy to na Google, czy na naszym forum pokazuje, że dość często macie problem z tą ikoną na pasku stanu. Nie wiecie, co ona oznacza i czy zmienia coś w funkcjonowaniu waszego telefonu. Oczywiście ikony mogą się różnić w zależności od tego, jaki posiadacie telefon oraz jaka wersja systemu jest na nim zainstalowana. Natomiast najprawdopodobniej chodzi Wam o jedno z trzech poniższych rozwiązań.

Zobacz też: Instagram zadba o Twój pakiet danych. Jak włączyć nową funkcję?

Oszczędzanie danych komórkowych

Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że ikona ta oznacza włączony tryb oszczędzania danych komórkowych. Jest on szczególnie przydatny, gdy mamy mocno ograniczony pakiet internetu od operatora. Działa on w taki sposób, że ogranicza przesyłanie danych bez potrzeby z różnych aplikacji, zwłaszcza gdy mamy wygaszony ekran smartfona. Jeśli włączyliśmy ten tryb nieumyślnie, możemy go oczywiście wyłączyć. Przełącznik trybu znajdziemy na pasku szybkiego dostępu lub w ustawieniach:

Ustawienia -> Połączenia (WiFi&Internet) -> Licznik danych -> Oszczędzanie Danych

Roaming krajowy

Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

U niektórych operatorów komórkowych taka ikona może oznaczać, że włączył nam się roaming krajowy. Z takiego rozwiązania korzysta między innymi Play i nie powinniśmy się tym martwić. Po prostu, gdy nie jesteśmy w zasięgu nadajników Play, urządzenie łączy się z innym i wtedy może pokazać się taka ikona. Oprócz zmiany miejsca pobytu w celu złapania lepszego zasięgu możesz jeszcze wpłynąć na to poprzez edycję trybu sieci na 3G. Taka ikona jest spotykana raczej w starszych urządzeniach, obecnie jest rzadko spotykana.

Zajrzyj na nasze forum: Co oznacza ikona trójkąta i strzałek w telefonie?

Oszczędzanie baterii

Oszczędzanie Danych

Taka ikona może również oznaczać włączony tryb oszczędzania baterii, aczkolwiek zazwyczaj wtedy taki trójkąt ze strzałkami występuje na ikonie baterii lub zaraz obok niej. Może się jednak zdarzyć, że to będzie to. Tryb oszczędzania baterii łatwo wyłączycie z poziomu paska szybkich ustawień. Możecie również dojść do przełącznika ręcznie, najczęściej będzie to pod taką lokalizacją:

Ustawienia -> Bateria -> Oszczędzanie Baterii (Energii)

Sprawdź najnowsze wpisy