Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Pomóc tym, którym przez przypadek lub też nie, usunęły się zdjęcia czy inne grafiki na telefonie. Pamiętaj, że sporo aplikacji galerii ma wbudowaną obsługę kosza. Zanim pliki multimedialne zostaną trwale usunięte, zostają przeniesione do kosza. Jeżeli zbraknie miejsca w pamięci lub minie wyznaczona ilość czasu, kosz jest opróżniany. Wszystko w zależności, z jakiej galerii korzystasz. Zacznij więc od sprawdzenia, czy na pewno zdjęcia, które usunąłeś, się tam przypadkiem nie znajdują. Jeśli tak, to świetnie – możesz je przywrócić z powrotem i problem z głowy. Jeśli ich tam nie ma, zapraszam do dalszej części artykułu.

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie?

Przede wszystkim nie korzystaj z telefonu, jeśli nie jest to konieczne. Każda operacja może nadpisać pliki, które chcesz odzyskać. Im szybciej zaczniesz odzyskiwać zdjęcia, tym większa szansa na powodzenie. Na początku zastanów się, w jaki sposób straciłeś zdjęcia i gdzie się one znajdowały. Na karcie pamięci czy telefonie? W którym konkretnie katalogu? Za pomocą jakiej aplikacji usunąłeś dane? Była to galeria, menedżer plików? Może jakaś inna aplikacja? Czy ma ona funkcję kosza dla ostatnio usuniętych plików? Z jakiego okresu pochodzą dane, czy to były tylko zdjęcia, czy może też filmy? Wiesz ile dokładnie zostało usuniętych zdjęć? Może masz jakiś backup w chmurze? Przykładowo Zdjęcia Google to galeria, która oferuje automatyczną kopię zapasową na Dysku Google.

Najłatwiej jest odzyskać stosunkowo nowe zdjęcia, których nie było za wiele. Po każdym pliku w pamięci pozostaje ślad, dzięki któremu możliwe, że będzie można go odzyskać. Najczęściej informacje o zdjęciach zostają w pamięci podręcznej różnych aplikacji, miniaturach, plikach tymczasowych. Niestety często będą, to kopie o wiele gorszej jakości, możliwe też, że mniejszej rozdzielczości. Co ciekawe, nawet jak sformatujesz kartę pamięci, to istnieje szansa na odzyskanie zdjęcia, więc zawsze warto próbować.

Jeśli upewniłeś się, że twoich zdjęć nie ma w żadnym koszu lub nie przeniosły się po prostu do innego katalogu w pamięci telefonu czas skorzystać z aplikacji i programów, które mogą pomóc nam w odzyskaniu usuniętych zdjęć z telefonu.

Zajrzyj również na nasze forum: Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie?

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie? – aplikacje

Na początku spróbuj skorzystać z aplikacji na telefon. Od razu zaznaczę, że mając uprawnienia root na swoim smartfonie, znacząco zwiększa się szansa na odzyskanie utraconych danych. Większość aplikacji nie wymaga uprawnień administratora, ale oferuje zaawansowane wyszukiwanie, jeżeli go posiadasz. Mogę polecić dwie aplikacje ze sklepu Google. Sam je testowałem i wykazują się podobną skutecznością. I jeden i drugi znalazł kilka zdjęć, które usunąłem. Niestety nie wszystkie. Radzę spróbować oby dwóch. Może jeden znajdzie coś, czego ten drugi nie był w stanie.

DiskDigger

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie?

DiskDigger bez uprawnień root pozwoli na odzyskanie zdjęć poprzez przeszukanie pamięci podręcznej oraz miniatur. Jeżeli będziemy mieli roota, aplikacja przeszuka każdą ścieżkę, gdzie mogła zostać pozostałość po naszych plikach, zarówno graficznych, jak i filmowych. Dla zrootowanych urządzeń jest jeszcze wersja Pro, ale nie jestem w stanie napisać, czy będzie bardziej pomocna.

DigDeep Image Recovery

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie?

DigDeep działa praktycznie tak samo, jak poprzednik z tą różnicą, że w ogóle nie obsługuje zaawansowanego wyszukiwania z uprawnieniami root. Aplikacja jest prosta, nastawiona na po prostu wyszukiwanie usuniętych grafik. Nie znajdziemy tutaj usuniętych filmów czy innych typów plików.

Zobacz też: Sklep Play otwiera się na deweloperów z większej liczby krajów

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie? – programy PC

Znacznie większe możliwości oraz skuteczność mogą zapewnić nam programy na komputer. Podłączamy telefon do PC przez kabel USB i uruchamiamy program. Dzięki użyciu ADB można odzyskać więcej zdjęć niż przez aplikację na telefon bez roota. Program może również spróbować najpierw zrootować urządzenie, a potem zacząć skanowanie w poszukiwaniu zagubionych zdjęć. W dodatku możemy tutaj spróbować przywrócić nie tylko zdjęcia, ale i inne pliki. Filtry pomogą znaleźć nam dokładnie, to czego szukamy. Jeżeli działanie jednego programu nas nie satysfakcjonuje, polecam sprawdzić inny, może akurat lepiej przeszuka pamięć pod kątem usuniętych plików.

Recuva

Recuva

Proste narzędzie na systemy Windows stworzone do odzyskiwania usuniętych danych z różnych nośników pamięci, w tym z telefonu. Prosty interfejs, możliwość wyboru odpowiedniego urządzenia i typu skanowania – to wystarczy, by uratować nasze zdjęcia. Program Recuva został wydany przez zespół odpowiedzialny za CCleanera, którego chyba nie trzeba przedstawiać użytkownikom Windowsa.

Dr.Fone

Dr.Fone

Dr.Fone to zaawansowane narzędzie do przywracania wymazanych przez nas plików. Możliwość zmiany ustawień, sporo funkcji czynią Dr.Fone kombajnem do ratowania naszego telefonu z różnych opresji, nie tylko do przywracania usuniętych zdjęć. Kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS.

MobiSaver

EaseUS MobiSaver

Program został stworzony przez EaseUS, który jest specjalistą w branży partycji, backupów i odzyskiwania danych. Na rynku istnieją już od 14 lat. MobiSaver sprawia wrażenie solidnego, dobrze przygotowanego narzędzia ratującego usunięte zdjęcia, ale też i inne dane z telefonu. Ten zaawansowany program na pewno nie będzie złym wyborem. EaseUS MobiSaver obsługuje wiele platform i systemów mobilnych.

FonePaw Android Data Recovery

Android Data Recovery

Proste i skuteczne narzędzie Android Data Recovery, jak sama nazwa wskazuje – skupia się na przywracaniu danych z telefonów z systemem Android. Program pozwala na przeskanowanie urządzenia, a następnie przywrócenie wielu przydatnych danych, oczywiście zdjęć i filmów również. Minimalistyczny, miły dla oka design ułatwia poruszanie się po programie.

Jak przywrócić usunięte zdjęcia w telefonie? Podsumowanie

Wydaje mi się, że ten zestaw narzędzi w zupełności wystarczy. Jeżeli żaden z powyższych programów nie pomógł, a dane są dla Ciebie bardzo ważne, może przemyśl udanie się do specjalisty? Na rynku istnieje wiele profesjonalnych serwisów zajmujących się odzyskiwaniem utraconych danych. Usługa ta często jest dość droga i nie gwarantuje, że wszystko zostanie odzyskane. Natomiast na pewno specjalista z dostępem do profesjonalnych narzędzi będzie skuteczniejszy niż aplikacje i programy dla zwykłego użytkownika.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Kacper Rygielski