Facebook to jedna z najpopularniejszych aplikacji w całym sklepie Google Play. Program ten pozwala nam na rozmowy ze znajomymi, przeglądanie najświeższych informacji czy oglądanie filmów. Niestety czerwone kropki powiadomień, które wyświetlają się w interfejsie Facebooka, mogą irytować. W dzisiejszym krótkim poradniku przedstawię Wam, jak je wyłączyć.

Jak wyłączyć czerwone kropki powiadomień w aplikacji Facebook?

kanał wiadomości

W tym poradniku przedstawiam Wam metodę, która do aplikacji dodana została kilka dni temu. Prawdopodobnie nie wszyscy mają jeszcze do niej dostęp – jeśli nie znajdziesz jakiejś z opcji, to odczekaj parę dni i spróbuj ponownie.

  1.  Zaktualizuj aplikację Facebooka do najnowszej wersji i otwórz ją.
  2. Skorzystaj z ikonki hamburgera (trzy kreski), która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Przejdź do zakładki „Ustawienia i prywatność”. Wybierz opcję „Ustawienia”.
  4. Zjedź aż do sekcji z tytułem „Powiadomienia”. Zauważysz funkcję „Kropki powiadomień”. Skorzystaj z niej.
  5. Wyświetlone zostanie menu, za pomocą którego będzie można zdecydować, które kategorie mogą wyświetlać czerwone kropki powiadomień. Wyłącz te, których nie używasz.

Zobacz też: Jakie technologie zaskoczą nas w przyszłości?

Gotowe! Od teraz aplikacja Facebooka będzie znacznie czytelniejsza, ponieważ pozbyliśmy się bezużytecznych powiadomień z funkcji aplikacji, których nie używamy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.