Telewizor Samsung wirusy

Samsung zaleca skanowanie telewizorów. Jak sprawdzić, czy nie złapałeś wirusa?

Porady

Internet to bezpieczne miejsce o ile wie się, jak z niego korzystać – w innym przypadku na użytkowników może czekać sporo niebezpieczeństw. Warto pamiętać jednak, że wirusy mogą zagrażać nie tylko komputerom, lecz również innym urządzeniom podłączonym do internetu, takim jak np. telewizorom. Z tego powodu Samsung przypomina nam o regularnym skanowaniu swojego urządzenia – w tym krótkim poradniku pokażę Wam, jak to zrobić.

Jak przeskanować swój telewizor firmy Samsung? Instrukcja krok po kroku

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Uwaga: poniższe kroki mogą się nieznacznie różnić w zależności od daty produkcji telewizora. Jeśli preferujecie anglojęzyczną wersję instrukcji, to możecie znaleźć ją na oficjalnej stronie koreańskiego giganta.

  1. Na pilocie skorzystaj z przycisku Menu i przejdź do zakładki System.
  2. Wyświetlona zostanie lista opcji. Zlokalizuj funkcję Intelig. zabezpiecz. i wybierz ją.
  3. Ukazane zostaną ustawienia antywirusa, który preinstalowany jest na telewizorach Smart TV Samsunga. Kliknij przycisk Skanuj.
  4. Urządzenie zostanie prześwietlone pod kątem wirusów i złośliwych aplikacji. Jeśli wszystko jest w porządku, to wyświetlony zostanie komunikat mówiący o tym, że nie znaleziono zagrożeń.

Zobacz też: Czy dane zdjęcie zostało poprawione w programie graficznym? Narzędzie Adobe odpowie na to pytanie.

Gotowe! Pamiętajcie jednak, że funkcja skanowania dostępna jest wyłącznie na telewizorach Smart TV – starsze modele, bez dostępu do internetu, nie są podatne na wirusy. Co ciekawe wpis na Twitterze, na którym bazowany jest ten artykuł, został już usunięty – czyżby Samsung przestraszył się tego, co mogą pomyśleć użytkownicy o produktach firmy?

Źródło: Twitter Samsunga


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x