Żyjemy w czasach serwisów streamingowych, które oferują nam różnorakie media. Ludzie bardzo często decydują się teraz na legalnie wykupiony dostęp do muzyki w takich serwisach. Zaletą takiego rozwiązania jest bardzo duży wybór mediów, natychmiastowy dostęp na każdym urządzeniu oraz wysoka jakość (w zależności od pakietu i serwisu). Natomiast nadal wiele osób woli ściągnąć sobie muzykę i trzymać ją na nośniku danych. Dlaczego? Niewątpliwą wadą platform oferujących dostęp do muzyki jest wysoka cena oraz potrzeba włączonego internetu więc co za tym idzie, dobrego zasięgu i dużego pakietu danych. Oczywiście można korzystać na przykład z takiego Spotify za darmo. Niestety, ale nie możemy wtedy nawet odtwarzać we własnej kolejności tego, co chcemy. Jesteśmy wtedy skazani na losową kolejność odtwarzania z playlisty. Tak czy siak, zasysanie audio z internetu czy to na komputer, czy na telefon nadal ma wielu zwolenników. W tym wpisie postaram się pokazać strony do pobierania muzyki, na których to można zrobić.

Strony do pobierania muzyki

Chcę pokazać wam oczywiście sposób jak pobrać muzykę z legalnego źródła. Nie będę promował tutaj stron do piracenia mp3. Jak ktoś będzie chciał to i tak spokojnie znajdzie takie serwisy na Google wpisując odpowiednią frazę. Odrzucając piractwo, jakie jeszcze zostają nam możliwości do pobierania muzyki? Najbardziej oczywistym wydaje się możliwość wykupienia pakietu Premium w takich serwisach jak YouTube Music, Tidal, Spotify, a następnie ściągnięcie swoich ulubionych kawałków czy całych playlist, by móc ich słuchać offline. Jest to wygodne, natomiast nie jest to do końca równoznaczne z normalnym ściągnięciem muzyki. Spytacie czemu? Tak ściągnięta muzyka, jest specjalnie przygotowana tylko do trybu offline. Jest schowana w folderze aplikacji pod niezrozumiałymi nazwami plików i rozszerzeniem, które nie zostanie obsłużone przez inny odtwarzacz. Podsumowując, nie użyjemy jej nigdzie indziej, nie skopiujemy, nie nazwiemy, tak jak chcemy i tak dalej. Poza tym, na serwisie streamingowym może nie być aktualnie kawałka, którym jesteśmy zainteresowani, by sobie go zapisać na telefon, aby mieć do niego zawsze dostęp. Poniżej więc zaprezentuję cztery strony do pobierania muzyki.

Zobacz też: Spotify z czasowym wyłącznikiem, czyli muzyka na spokojny sen

SoundCloud

SoundCloud

SoundCloud to serwis popularny szczególnie wśród artystów, bardzo często to tam najpierw wrzucają swoje dzieła. Szczególnie często jest odwiedzany przez fanów muzyki elektronicznej. Jest tutaj wiele piosenek, które oczywiście można kupić, natomiast nie zabraknie też takich, które bez problemu pobierzemy za darmo. Pomóc w tym nam może zaawansowany filtr, dzięki któremu wyszukamy nawet muzykę do komercyjnej przeróbki lub do komercyjnego użycia. Wystarczy, że wpiszemy jakąś frazę w wyszukiwarce, wejdziemy w zakładkę utwory i rozwiniemy zaawansowany filtr, klikając ikonkę z napisem „do słuchania”.

SoundCloud odwiedzisz klikając w ten link

ReverbNation

ReverbNation

Strona ta skupia się przede wszystkim na wsparciu młodych twórców. ReverbNation udostępnia swoje narzędzia do publikacji i reklamy, by pomóc artystom lepiej dotrzeć do słuchaczy. Najwięcej znajdziecie tutaj rapu i popu. Dzięki temu serwisowi wybiły się takie zespoły jak Imagine Dragons czy The Civil Wars. Tutaj udostępniali oni swoje pierwsze tracki i zostali pozytywnie przyjęci przez słuchaczy. Można tutaj posłuchać wszystkich piosenek i sporo z nich można również ściągnąć.

By przeglądać muzykę w ReverbNation kliknij tutaj

Jamendo

Strony do pobierania muzyki

Muzyczny serwis publikujący muzykę na licencjach Creative Commons/Free Art License. Dzięki temu, że wszystkie mp3 są tutaj na tej licencji, możemy bez problemu pobierać muzykę z serwisu i nie obawiać się o jej legalność. Nie znajdziecie tu jednak piosenek z mainstreamu, Jamendo specjalizuje się raczej w muzyce niezależnej. Twórcy, którzy chcieliby kupić licencję na jakiś utwór, by użyć go na przykład w swoim filmiku, również zrobią to na Jamendo.

Na stronę Jamendo wejdziesz poprzez ten link

Audio Archiwum

Strony do pobierania muzyki

Archiwum Internetu, a właściwie audio archiwum to ponad 2 miliony plików audio. Ta potężna baza oferuje nie tylko muzykę, ale też podcasty, pliki dźwiękowe, programy radiowe i muzykę na żywo. Najlepsze jest to, że możesz pobierać stąd bezpiecznie i za darmo w różnych wersjach i formatach, w tym OGG. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, jest tu bardzo dużo całych płyt znanych wykonawców.

Archiwum przejrzysz tutaj

Strony do pobierania muzyki – Podsumowanie

Strony do pobierania muzyki nigdy nie zastąpią kupna fizycznej płyty, czy wykupienia sobie cyfrowych edycji lub pojedynczych kawałków na, na przykład iTunes. Myślę jednak, że dla fanów muzyki takie strony mogą być ciekawym miejscem. Szczególnie do poznawania nowych brzmień i zapisywania ich sobie na nośniki, tworzenia własnych playlist. A wy skąd pobieracie muzykę? A może już nie potrzebujecie tego robić i korzystacie tylko ze strumieniowania audio?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski