Jak dobrze wiemy, Microsoft oficjalnie zakończył w 2016 roku darmowe aktualizacje ze starszych systemów do Windows 10. Do 16 stycznia 2019 roku można było skorzystać z pewnej furtki, którą zostawił Microsoft. Wystarczyło wykorzystać stronę o nazwie „Aktualizacja systemu Windows 10 dla użytkowników technologii pomocniczych”. Niestety, aktualnie ta opcja już nie jest dostępna. Jeżeli nie zdążyliście zrobić aktualizacji lub po prostu nie wiedzieliście, że była taka możliwość, musicie pewnie zastanawiać się, czy da się coś jeszcze z tym zrobić. Wiadomo, że można kupić nowy system, ale kto chciałby to robić, jeśli ma oryginalny Windows 7 czy 8 lub 8.1 i mógłby go za darmo zaktualizować do 10 wersji? Więc czy aktualizacja do Windows 10 po terminie jest możliwa? Jak to zrobić?

Aktualizacja do Windows 10 po terminie – czy jest to jeszcze możliwe?

aktualizacja do Windows 10 po terminie

Windows 10 został wydany w 29 lipca 2015 roku. Miał być inny niż pozostałe systemy, przede wszystkim w kwestii aktualizacji i wsparcia. Microsoft pozwolił użytkownikom starszych systemów, czyli Windows 7, 8 i 8.1 na darmowe przejście do wersji numer 10. Wystarczyło posiadać oczywiście oryginalny system. Darmowa aktualizacja była możliwa do 29 lipca 2016 roku. Przez rok można było bez problemu aktualizować swój system do nowszej wersji. Po tym czasie ta możliwość miała przepaść bezpowrotnie. Mimo tego pojawiały się co jakiś czas sposoby lub błędy Microsoftu, które pozwalały nadal na darmowy update. Na przykład, przez pewien okres można było skorzystać z plików aktywatorów, które działały mimo minięcia czasu. Był też sposób polegający na skorzystaniu z aktywacji nowszej wersji systemu przez podanie się za osobę niepełnosprawną na stronie Microsoftu. Chętnie wykorzystało to mnóstwo Polaków. Nie tak dawno temu, bo do 16 stycznia tego roku można było podnieść wersję starszego Windowsa do 10, za pomocą strony Microsoftu o nazwie „Aktualizacja systemu Windows 10 dla użytkowników technologii pomocniczych”. Microsoft ta jak w przypadku wersji dla osób niepełnosprawnych nie weryfikował żadnych danych, więc można to było wykorzystać.

Zobacz też: Najnowsza aktualizacja Windows 10 1809 rozwiązuje masę problemów

Aktualizacja do Windows 10 po terminie – nadal można użyć kluczy licencyjnych

Nie wiedzieć czemu Windows nadal zostawił możliwość podwyższenia wersji swojego systemu do 10. Jeżeli kupiliśmy komputer z zainstalowanym, oryginalnym systemem i naklejką możemy bez problemu przepisać ten klucz przy instalacji Win 10 lub spróbować zaktualizować system przez program Microsoftu. Od wersji 1607 klucze są zaszyte w systemie, wiec nie powinno być żadnego problemu. Podczas instalacji ważne jest, by wybrać taką samą wersję Windowsa, na jaką mamy klucz, na przykład – Pro, Home, Enterprise.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski