Za co najbardziej lubimy Androida?
Tutaj wszystko można dostosować pod siebie. Tyczy się to również animacji startowej, która wyświetlana jest przy każdym uruchomieniu telefonu. Nie znudziły Was jeszcze te proste loga producentów czy stateczny napis Android?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy animację startową Android.com.pl. Jak się prezentuje? Zobaczcie film poniżej (jakość Full HD, animacja zaczyna się w 0:26).

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

{youtube}QLauGeeg6Dc{/youtube}

Jak ją wgrać? 
To bardzo proste. Oczywiście wymagany jest Root – jeśli jeszcze go nie masz, przejdź na nasze Forum Android do odpowiedniego dla Twojego modelu działu. Teraz wykonaj następujące kroki (na przykładzie Motoroli Milestone):

  1. Ściągnij plik bootanimation.zip ( i przegraj na kartę SD). Linki znajdziesz na dole.
  2. Uruchom program Root Explorer lub inny z dostępem do plików systemowych
  3. Wejdź na kartę SD, odnajdź przegraną z komputera animację i kliknij kopiuj 
  4. Wejdź teraz do folderu  system/media/ (w Desire również możliwe: data/local/, system/customize/, system/customize/resource/ lub system/sd/.customize)
  5. Skasuj znajdujący się tam plik bootanimation.zip i wklej ten wcześniej skopiowany z karty SD o tej samej nazwie lub zastąp go. Przed tą operacją warto wykonać backup oryginalnego bootanimation.zip.

Jeśli w Twoim ROMie w folderze system/media/ nie ma pliku bootanimation.zip, najlepiej wejdź na nasze forum i dowiedz się gdzie znajduje się animacja startowa. W zależności od producenta i developera mogą być to różne lokalizacje.

Animację ściągniesz pod poniższym adresem:
Ekran 854×480 (Motorola Milestone): Kliknij!
Ekran 800×480 (HTC Desire / Z / HD, Samsung Galaxy S): Kliknij!
Ekran 480×320 (LG Swift, HTC G1, Samsung i5700): Kliknij!
Ekran 320×240 (SE Xperia Mini): Kliknij!

Animacja musi mieć koniecznie nazwę ‘bootanimation.zip’. Przed wgraniem należy ją zmienić.
Autorem portu na pozostałe rozdzielczości jest użytkownik forum o nicku niko99.

Zapraszamy do wgrywania!
Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).