automatyczne reguly smartfon android

Automatyczne reguły – naucz telefon być cicho, gdy śpisz

Porady

Ustawienia Twojego smartfonu oferują wiele możliwości. Z większości zapewne nigdy nie skorzystasz lub po prostu nie wiesz, do czego służą. Kilka lat temu odkryłem jedną z najbardziej przydatnych opcji, z jakimi się zetknąłem. Poznaj ją, a sprawi to, że będziesz od dziś spał jeszcze spokojniej. W skrócie automatyczne reguły służą do kontrolowania zachowania Twojego urządzenia.

Automatyczne reguły sprawiają, że odzyskujesz kontrolę nad ciszą nocną

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Najpierw znajdźmy tę funkcję: Ustawienia > Dźwięk > Nie przeszkadzać (albo od razu Automatyczne reguły) i – oczywiście – Automatyczne reguły. Kliknij śmiało i zobacz, jak wyglądają szczegółowe ustawienia.

Do czego służą Automatyczne reguły?

Ta funkcja pozwala Ci ustawić własny sposób zachowania się dźwięków i wibracji w określonych godzinach. Ujmując to prościej: możesz zadecydować, że w dni robocze Twój smartfon przestanie wydawać z siebie dźwięki między, powiedzmy, godziną 22 a 7 rano. W weekendy możesz wskazać jeszcze inne godziny.

Zobacz też: Samsung z nową funkcję — automatyczna jasność wyświetlacza bez czujnika światła.

Jak działają Automatyczne reguły?

Ustawione przez Ciebie przedziały czasu spowodują aktywowanie się w określonych godzinach trybu Nie przeszkadzać. Oznacza to, że o godzinie 21.59 połączenie od kolegi jeszcze będzie zakłócać wieczorny spokój, ale od 22 już nie usłyszysz dzwonka ani wibracji. Proste i genialne.

Dodatkowym udogodnieniem jest to, że system rozpoznaje osoby z Twojej książki telefonicznej i daje im fory: jeżeli znajomy czy członek rodziny zadzwoni raz, to nic nie usłyszysz, ale jeśli w ciągu 2 minut zadzwoni ponownie, to system pozwoli dzwonkowi zabrzmieć. To także możesz wyłączyć, jednakże owo domyślne zachowanie jest raczej pożądanym rozwiązaniem. Warto je zostawić.

Kiedy się przydają?

Zawsze. Automatyczne reguły raz włączasz i zapominasz o nich. Ewentualnie raz skorygujesz godziny. Bez tej funkcji wszystkie Twoje gry będą w środku nocy męczyć Cię powiadomieniami, każdy SMS czy wzmianka na Facebooku również będzie brzęczeć i pikać. Ta funkcja przywraca nocny spokój, a — co bardzo ważne — nie musisz tego pilnować. Koniec z ręczną regulacją głośności co wieczór i rano.


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x