Jest wiele sprytnych sposobów na to, jak używać smartfonu

Do czego używać telefonu? Kilka ciekawych porad

Porady

Do czego służy telefon? Oczywiście do telefonowania – jak sama nazwa wskazuje. A smartfon? To taki „mądry telefon”, który oprócz podstawowej możliwości telefonu znacznie rozszerza możliwości urządzenia dzięki instalowanym aplikacjom. Sięgasz po telefon, żeby zadzwonić, wysłać SMS, e-mail, zobaczyć, kto ze znajomych je pizzę albo aby pograć. Jednak możliwości tego przenośnego komputera są znacznie większe. Do czego jeszcze możesz używać smartfonu?

Do czego używać telefonu? Ucz się

Przeczytaj, by dowiedzieć się, do czego używać smartfonu

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Istnieją setki tysięcy aplikacji. Tworzą je różne osoby, którym przyświeca rozmaity cel. Na szczęście bardzo często jest on szczytny. Gdy jakaś firma stworzy aplikację, dzięki której możesz nauczyć się języka angielskiego, włoskiego, japońskiego czy innego z bardzo długiej listy, to należy przyklasnąć takiej inicjatywie. A jeśli masz ochotę, to również z niej skorzystać.

Zobacz też: Aplikacje do edycji zdjęć, których używam. Fotografie dostają nowe życie

Czego możesz się uczyć? Sprawdź sam, zaglądając na Google Play. W sklepie z aplikacjami, z których większość jest jednak za darmo, wybór jest ogromny. Oprócz różnych autorów i rozmaitych języków znajdziesz przede wszystkim aplikacje, które w zróżnicowany sposób oferują naukę języka. Czasami jest to powtarzanie losowych wyrazów, innym razem słuchanie prostych dialogów, a jeszcze innym samodzielne budowanie poprawnych zdań.

Podczas gdy jedne aplikacje pomogą Ci opanować zasady gramatyki, inne udoskonalą słownictwo. Przy jednych wystarczy słuchać, przy innych przydatne będzie obserwowanie ekranu, zaś jeszcze inne wymagają, abyś klikał i wybierał poprawne odpowiedzi. Oferują lektora profesjonalnego albo elektronicznego (brzmi trochę nienaturalnie). Są płatne i darmowe. Jednym zdaniem: wybór jest tak wielki, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Do czego jeszcze używać telefonu? Oglądaj na żywo

Na pewno wiesz, że Twój telefon ma co najmniej dwa aparaty: jednym robisz piękne widokówki, a drugim selfie. Ale ile osób nagrywa sobie samemu filmy? Nie wiem, sądzę jednak, że niewiele. W takim razie do czego służy kamera przednia? To jest dobre pytanie.

Pamiętam, że znacznie starsze urządzenia wspierały rozmowy wideo. Można było wybrać rozmówcę i zaproponować mu również kontakt wzrokowy. Gdy wiele lat temu pierwszy i ostatni raz z tego skorzystałem – a było to około 2010 roku – to płaciłem 2 złote za minutę. Dziś nie istnieje jaka możliwość, za to dostępne alternatywy są znacznie ciekawsze i tańsze.

Jeśli masz, to uruchamiasz, a jeżeli nie, to instalujesz darmowe aplikacje, na przykład Messenger od Facebooka albo Hangouts od Google, a reszta to już formalność. Klika kliknięć i możesz patrzeć na osobę używającą tej samej aplikacji. Co jest potrzebne? To, żeby obie osoby były w zasięgu Internetu (Wi-Fi czy mobilnego – obojętnie). A co z jakością? Jeżeli jesteście w obszarze mocnego i stabilnego Internetu, to będzie ona bardzo dobra, bez opóźnień.

Opiekuj się dzieckiem

No dobrze, może nie jest to wzorowy przykład tego, jak powinna wyglądać opieka nad niemowlakiem, ale z pewnością jest to ciekawa możliwość. Gdy po raz pierwszy ją wykorzystałem, byłem zachwycony prostotą tego rozwiązania.

Zobacz też: Maxcom pokazał wiele urządzeń, w tym smartfon dla seniorów: MS459 Harmony

Jeszcze kilka lat temu darmowe połączenia do wszystkich nie były standardem, ale do jednej osoby już tak. Okoliczności sprawiły, że musiałem wraz z moją drugą połówką wyjść na dłużej dosłownie do sąsiedniego budynku. Gdybym się porządnie rozbiegł na schodach, to zdołałbym wrócić do pokoju, w którym zostawiliśmy śpiące dziecko, w ciągu pół minuty. Co wymyśliliśmy, aby wyjście w ogóle mogło dojść do skutku?

Ja zadzwoniłem do żony, odebrała, na wszelki wypadek jej telefon podłączyliśmy do ładowania. Włączyliśmy tryb głośnego mówienia i po cichu upewniliśmy się, że wszystko działa. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w tym trybie urządzenia będące za blisko siebie zaczynają piszczeć. Gdy już mieliśmy pewność, że wszystko działa, wystarczyło wyłączyć wyświetlacz, aby niczego nie wyłączyć… i przyjemny wieczór ze słuchawką przy uchu i duszą na ramieniu gotowy. Ale jako elektroniczna niania rozwiązanie spisało się.

Nieco później sieci komórkowe uruchomiły ograniczenie polegające na tym, że po godzinie od nawiązania połączenia jest ono tak czy siak zrywane. Jednak wtedy można było jeszcze prowadzić wielogodzinne rozmowy.

Jak jeszcze użyć telefonu? Zarabiaj

Skoro smartfon pełni te same funkcje, co tradycyjny komputer, to możesz dzięki niemu robić wszystko to, co potrzebne jest do zarabiania. Prowadzisz firmę i korzystasz z internetowych narzędzi do zarządzania produkcją czy sprzedażą? Możesz to robić również przez telefon. Grasz na giełdzie lub handlujesz walutami albo kryptowalutami? Smartfon idealnie sprawdzi się i tutaj.

Jeśli zastanawiasz się, do czego używać smartfonu, to mamy kilka wskazówek

Tak naprawdę możesz przez niego realizować dowolne zajęcie, które wiąże się z zarabianiem przez Internet. Piszesz artykuły do prasy? Sprzedajesz robione przez Ciebie zdjęcia? Wyprzedajesz domowy dobytek na portalach aukcyjnych? Wszystko to możesz robić dzięki urządzeniom mobilnym. Jest też kilka nielegalnych sposobów zdobywania pieniędzy, przy których telefony sprawdzają się znacznie lepiej niż komputery. Ponieważ jednak nie jest to poradnik dla domorosłych przestępców, to nie rozwinę tej myśli.

A inne pomysły na to, jak używać telefonu?

Bardzo proszę. Używaj zamiast pilota do telewizora, jeżeli Twój smartfon ma port podczerwieni. Rezerwuj bilety lotnicze, pokoje hotelowe czy wczasy. Obserwuj w czasie rzeczywistym ruch samolotów. Sprawdzaj, co dzieje się w różnych częściach Twojego miasta dzięki zdalnemu dostępowi do miejskiego monitoringu. Poznaj dokładniej kosmos lub poszczególne układy ciała ludzkiego: kostny, mięśniowy, krwionośny i inne. Rozwijaj dowolny międzynarodowy projekt: rozrywkowy, naukowy, programistyczny, literacki. Koordynuj zbieranie pieniędzy na jakiś cel. Naprawdę jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i wiedza. Co jeszcze warto wymienić?


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x