Poradnik o tym, jak i stalować gry i aplikacje na Androidzie

Jak zainstalować grę na telefonie?

Porady

Smartfon to znacznie więcej niż telefon. To komputer, prywatne centrum rozrywki, nauki i informacji. Dzięki rozwojowi technologii możesz zainstalować grę na smartfonie lub jakiś ciekawy program. Masz miliony możliwości, aby miło i konstruktywnie spędzić czas. Jak sprawić, aby gra, program do nauki języków obcych czy rozkład jazdy pociągów znalazły się na Twoim smartfonie? Czyli po prostu: jak zainstalować grę lub aplikację?

Jak zainstalować grę?

Poradnik o tym, jak zainstalować grę lub aplikację

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wspomnę na początku, że sposobów na pozyskanie aplikacji (tak określamy dowolną rzecz, którą możesz zainstalować na smartfonie) jest co najmniej kilka. Tu skupię się na najpopularniejszym, legalnym i prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniu. Stworzyła je i udostępnia za darmo firma Google, a nazywa się Google Play.

Zobacz też: Jak zabezpieczamy aplikacje na Androida?

Prawie 90 procent urządzeń mobilnych działa dzięki systemowi Android. To nadrzędne oprogramowanie smartfonu czy tabletu, dzięki któremu Twoje urządzenie spełnia określone funkcje. Jeżeli należysz do tego grona, to niemalże na pewno masz od początku zainstalowanych kilkanaście różnych aplikacji. Na przykład taką, dzięki której wybierasz numer do znajomego, inną, która pozwala wysyłać SMS-y i trochę innych. A wśród nich Google Play z charakterystyczną trójkątną ikonką. Po co Ci ona?

Gry na Androida.

Tak, to dobry powód. Google Play przydaje się, ale tylko wtedy, gdy masz na smartfonie konto Google. Już wyjaśniam.

Gdy po raz pierwszy włączasz swoją nowiutką maszynę, ta prosi Cię o wklikanie różnych rzeczy, na przykład hasła do Wi-Fi, ale też swojego adresu e-mail w domenie (czyli kończącego się na) @gmail.com, a następnie hasła do tego. Możesz, ale nie musisz tego uzupełniać. Jeśli tego nie zrobisz, to nie tylko nie skorzystasz na razie z odbierania i wysyłania e-maili z poziomu aplikacji Gmail, ale pozbawiasz się też wielu innych funkcji urządzenia. Dostęp do Google Play jest jedną z nich.

Jeżeli rzeczywiście należysz do tych wyjątków, którzy przy pierwszym uruchomieniu nie podali danych, o które prosiło urządzenie, to nic straconego. Wchodzisz w Ustawienia (w każdej wersji systemu Android wygląda to jak koło zębate), następnie szukasz „Google” w menu, które się pojawiło (prawdopodobnie znajdziesz pod koniec listy), stukasz w to palcem i na samej górze znajdziesz „Konto Google”. Właśnie tu możesz wpisać swój adres e-mail (pamiętaj: w domenie @gmail.com) i hasło do niego. Zapewniam Cię, że zdecydowanie lepiej mieć konto Google na urządzeniu, niż go nie mieć. Jest ono też pierwszym i najważniejszym krokiem, aby dostać się do prawdziwej skarbnicy rozrywki i wiedzy, którą jest Google Play.

Jak zainstalować grę lub aplikację? Przeczytaj ten artykuł

Pierwsze skorzystanie z tej usługi wywoła zapytanie o konto Google, którego chcesz używać. Na ogół mamy jeden adres e-mail, więc wybierasz go i potwierdzasz. Po chwili uruchamia się właściwa usługa. Pamiętaj, że – podobnie jak wszystko inne, co jest najbardziej atrakcyjne – wymaga ona dostępu do Internetu. Z pakietu czy z Wi-Fi – obojętnie.

Darmowe gry na telefon do pobrania.

A teraz zobacz, jakie możliwości otwierają się przed Tobą. Prawdopodobnie widzisz kilka obrazków i tytułów pod nimi: to różne gry i aplikacje, a raczej jedynie podpowiedzi kilku najpopularniejszych i polecanych rzeczy, które za chwilę mogą działać na Twoim urządzeniu i z których będziesz korzystać do woli (lub z ograniczeniami). Rozejrzyj się, bo to bardzo intuicyjny katalog. Na górze masz wyszukiwarkę tekstową, niżej obrazki, w które możesz kliknąć, możesz przeglądać inne propozycje lub sprawdzać kolejne kategorie aplikacji – są niżej.

I to tyle. Teraz już sam decydujesz, co chcesz zainstalować. Po prostu klikasz w wybrany obrazek i wybierasz „Zainstaluj”. Czekasz chwilę (tu nadal potrzebujesz dostępu do Internetu), a po chwili wybierasz „Otwórz”. Masz ponad trzy miliony sposobów na miłe spędzenie kilku minut albo wielu godzin. Nie wiesz, jak dobrać gry na telefon za darmo? Przebieraj wśród setek tysięcy gier: logicznych, platformowych czy strzelanek. Łatwe i trudne, na chwilę i na całe dni, po polsku lub nie. A może szukasz ciekawych informacji lub wiadomości? Chcesz się nauczyć języka? Szukasz narzędzi do inwestycji giełdowych? Chcesz oglądać na bieżąco ruch powietrzny? Poszukujesz notatnika lub organizera? A może ciekawszych rozwiązań dla SMS-ów czy e-maili lub planujesz rozpocząć indywidualny trening siłowy? To wszystko i znacznie więcej znajdziesz w sklepie Google Play, a znakomita większość jest zupełnie za darmo. No, czasami musisz zapłacić swoim czasem za korzystanie z darmowych aplikacji: w zamian za oglądanie reklam będziesz mógł do woli korzystać z naprawdę przydatnych narzędzi.

Być może uznasz, że nie chcesz oglądać reklam i jesteś gotów za to zapłacić – na ogół twórcy aplikacji dają taką możliwość. Wykupujesz dostęp premium albo pełną wersję i znikają reklamy, a czasami też zyskujesz nowe możliwości. Jak to zrobić? Z łatwością znajdziesz tę opcję w swojej grze czy aplikacji – jest to w interesie jej twórców. Obaczysz kolejne kroki do tego, aby za pomocą karty płatniczej dokonać płatności i cieszyć się całkowitą swobodą. To już zależy tylko od Ciebie. Najważniejsze, że już wiesz, w jaki sposób możesz sięgnąć to niesamowicie bogatej bazy możliwości, którą daje Ci Google i system Android.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x