Reklamy sprawiają, że informacje, które można znaleźć w sieci, dostępne są za darmo – to właśnie dzięki materiałom sponsorowanym wyświetlanym na stronie możecie na swoim komputerze lub smartfonie przeczytać ten poradnik. Od czasu do czasu potrafią one jednak irytować, zatem wielu użytkowników szuka sposobów na to, by reklamy zablokować. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam nową metodę, dzięki której pozbędziecie się materiałów sponsorowanych bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. W poradniku skorzystamy ze świeżo uruchomionych serwerów DNS AdGuarda, które zajmą się większością pracy.

Uwaga: aby skorzystać z tego poradnika, Wasz smartfon lub tablet musi działać pod kontrolą systemu Android w wersji Pie lub nowszej. Jeżeli posiadacie starszą wersję systemu, to skorzystajcie z tego poradnika.

Jak zablokować reklamy na Androidzie bez instalacji jakiejkolwiek aplikacji?

 1. Otwórz ustawienia systemu Android.
 2. Przejdź do zakładki „Sieć i internet”.

 3. Zlokalizuj opcję „Zaawansowane”. Wybierz ją.

 4. Wybierz opcję „Prywatny DNS”. Wyświetlone zostanie okno, w którym należy wpisać odpowiednie dane.

 5. Wybierz „Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS” i w polu poniżej wpisz „dns.adguard.com” dla zwyczajnej ochrony przed zagrożeniami i reklamami lub „dns-family.adguard.com” dla dodatkowego filtra rodzinnego. Zmiany zaakceptuj przyciskiem „Zapisz”.

 6. Gotowe! Od teraz wszystkie zagrożenia i reklamy będą filtrowane przez serwery DNS AdGuarda. Jeżeli poszukiwaliście jednak metody na pozbycie się reklam z innego urządzenia, to nie ma żadnego problemu – na stronie internetowej AdGuarda znajdziecie wszystkie niezbędne instrukcje.

Zobacz też: Czy ta funkcja jest obecna w Twojej aplikacji do odbierania wiadomości SMS? Jest świetna!

Źródło: Blog AdGuarda

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Michał Derej

  Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.