ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przyciszanie muzyki przez aplikacje poradnik

Jak sprawić, by dźwięki z aplikacji nie przyciszały odtwarzanej muzyki?

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

Na pewno od czasu do czasu zdarza Wam się słuchać muzyki na smartfonie podczas korzystania z innej aplikacji. Niestety niektóre programy potrafią przyciszać odtwarzaną muzykę w różnych momentach, co potrafi być irytujące. W dzisiejszym poradniku pokażę Wam, jak poradzić sobie z tym denerwującym problemem – do tego celu potrzebny będzie nam smartfon, bezpłatna aplikacja i komputer. Mam nadzieję, że zaprezentowana w artykule metoda Wam się spodoba!

Jak sprawić, by dźwięki z danych aplikacji nie przyciszały muzyki odtwarzanej na smartfonie?

Uwaga: zaprezentowana w dzisiejszym artykule metoda nie działa na wszystkich smartfonach, lecz na znakomitej większości nie powinno być z nią żadnego problemu. Pamiętajcie jednak, że zawsze warto ją sprawdzić – a nuż będzie współpracowała ona z Waszym urządzeniem.

Zobacz też: Pobieracie aplikacje ze sklepu Google Play? Uważajcie na te 35 złośliwych aplikacji!

 1. Pobierz pliki ADB i Fastboot dla swojego systemu na komputerze (można je pobrać tutaj – WindowsMacLinux).
 2. Zainstaluj sterowniki USB dla swojego urządzenia. Możesz je znaleźć na stronie producenta. Uniwersalne sterowniki zebrane są także na tej stronie Google’a.
 3. Włącz debugowanie USB na swoim telefonie – możesz to zrobić w zakładce dla deweloperów, którą odblokować można poprzez siedmiokrotne kliknięcie Numeru kompilacji w zakładce Informacje o urządzeniu.
 4. Podłącz swój telefon do komputera za pomocą kabla USB.
 5. Jako tryb połączenia wybierz opcję MTP – przesyłanie plików.
 6. Przejdź do lokalizacji, w której znajdują się pliki ADB i Fastboot. Trzymając klawisz Shift, wciśnij prawy przycisk myszy i wybierz opcję Otwórz okno polecenia tutaj.
 7. Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest poprawnie wykrywane przez ADB – w tym celu skorzystaj z komendy adb devices
 8. Operacja ta włączy ADB daemon. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z połączenia ADB ze swoim telefonem, to autoryzuj ten proces, zaznaczając okienko „Pozwalaj zawsze podczas połączenia z tym komputerem”.
 9. Po raz kolejny skorzystaj z komendy adb devices. Jeśli w konsoli wyświetlony zostanie numer identyfikacyjny Twojego urządzenia, to możesz przejść do kolejnego kroku. Jeśli nie, to powtórz kroki od 1 do 9.
 10. Na swoim smartfonie zainstaluj aplikację App Inspector i znajdź nazwę aplikacji, która podczas słuchania muzyki potrafi ją przyciszyć. Zapisz ją.
 11. Skorzystaj teraz z komendy adb shell, co pozwoli na dostęp do zaawansowanych funkcji systemu.
 12. Użyj komendy cmd appops set <pakiet> TAKE_AUDIO_FOCUS ignore, gdzie frazę <pakiet> zastąpić należy nazwą pakietu aplikacji, którą uzyskałeś dzięki aplikacji App Inpector.
 13. Jeżeli powyższa komenda nie zadziałała, to wpisz ją ponownie, jednak bez cmd.
 14. Gratulacje! Od teraz wybrana przez Ciebie aplikacja nie będzie miała już możliwości wpływania na muzykę odtwarzaną na smartfonie!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy