Oszczędzanie baterii w smartfonie

[Poradnik] Jak wydłużyć czas pracy baterii smartfona przy pomocy jednej opcji?

1 minuta czytania
Komentarze

Nowoczesne smartfony z Androidem, które mamy w swoich kieszeniach, mogą pochwalić się przyzwoitym czasem pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Niestety ilość czasu, jaką niektóre urządzenia wytrzymują bez ładowarki, nie zadowala każdego użytkownika. Na całe szczęście z tym fantem można coś zrobić – okazuje się, że czas pracy smartfonów można znacznie wydłużyć przy pomocy nieskomplikowanej metody, która zajmie tylko minutę.

Jak znacznie wydłużyć czas pracy smartfona na jednym naładowaniu akumulatora?

W tym poradniku wyłączymy konieczność utrzymywania przez smartfona połączenia z usługami sieciowymi operatora (dane komórkowe) w momencie, gdy jest on podłączony do sieci Wi-Fi. Niestety operacja ta zmniejszy nieco komfort płynący z przeglądania sieci, lecz wyłącznie w przypadku bardzo słabych sieci Wi-Fi.

Zobacz też: Czy HTC szykuje dla nas coś wyjątkowego?

  1. Aktywuj ustawienia programisty na swoim smartfonie. By to zrobić, przejdź do zakładki Ustawienia > Informacje o urządzeniu i siedmiokrotnie wciśnij „Numer wersji”.
  2. W aplikacji ustawienia pojawi się nowa zakładka o nazwie „Opcje programisty”. Przejdź do niej.
  3. Aktywuj ustawienia programisty za pomocą przełącznika.
  4. Znajdź opcję, która mówi o włączonych danych komórkowych nawet w momencie, gdy smartfon podłączony jest do sieci Wi-Fi. Na moim urządzeniu ma ona nazwę „Zachowaj włączone dane komórkowe”.
  5. Gotowe! Od teraz po połączeniu z siecią Wi-Fi Twój smartfon nie będzie korzystał z danych komórkowych, co znacznie wydłuży czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora (nawet o kilka godzin).

Źródło: Reddit

Motyw