ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kontakty Google 500 mln pobrań

[Poradnik] Uzyskaj ciemny motyw w aplikacji „Kontakty” od Google’a

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

Ciemny motyw to udogodnienie, z którego codziennie korzysta wielu użytkowników smartfonów. Niestety dość mała część aplikacji pozwala na zmianę kolorystyki, a szkoda – szare i czarne barwy są znacznie przyjemniejsze dla wzroku, szczególnie w nocy i dodatkowo mogą sprawić, że akumulator naszego urządzenia będzie rozładowywał się nieco wolniej. Kilka tygodni temu pokazałem Wam, jak zmienić motyw aplikacji „Telefon” od Google’a. W dzisiejszym poradniku zajmiemy się natomiast dostosowaniem kolorystyki programu „Kontakty”.

Zmień motyw aplikacji „Kontakty” z jasnego na ciemny!

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam, jak w kilku prostych krokach zmienić motyw aplikacji „Kontakty” z jasnego na ciemny. Po operacji program wyglądać będzie tak, jak na poniższych zrzutach ekranu.

Zobacz także: Huawei z jeszcze mniejszymi możliwościami personalizacji…

  1. Na swoje urządzenie pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakty od Google’a. Jest ona dostępna w repozytorium APK Mirror i stamtąd zalecam ją ściągnąć.
  2. Zainstaluj aplikację na swoim smartfonie. Nie uruchamiaj jej.
  3. Zmień język systemu na angielski. Otwórz aplikację Kontakty.
  4. W rozsuwanej zakładce, która znajduje się po lewej stronie, znajdziesz opcję „Turn dark theme on”. Skorzystaj z niej, a aplikacja zmieni swoją kolorystykę.
  5. Zmień język systemu ponownie na polski.
  6. Gotowe! Od teraz aplikacja Kontakty wyświetlana będzie w ciemnym trybie.

Źródło: APK Mirror

Sprawdź najnowsze wpisy