ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nagrywanie rozmów w Androidzie

[Poradnik tygodnia] Uzyskaj ciemny motyw w aplikacji „Telefon” od Google’a!

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

„Telefon” (niekoniecznie od Google’a) to jedna z najczęściej używanych aplikacji na naszych smartfonach. Nic dziwnego – to właśnie dzięki temu programowi możemy dzwonić pod wybrane numery i odbierać połączenia telefoniczne, a to przecież jest najważniejsza funkcja każdego smartfona. Jasny wygląd „Telefonu” od Google’a może jednak nie podobać się każdemu. W dzisiejszym artykule zaprezentuję Wam, jak zmienić motyw aplikacji na ciemny.

Zmień motyw aplikacji „Telefon” z jasnego na ciemny!

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam, jak w kilku prostych krokach zmienić motyw aplikacji „Telefon” z jasnego na ciemny.

Uwaga: do skorzystania z dzisiejszego poradnika będziecie potrzebować smartfona z uprawnieniami roota. Warto również pamiętać, że aplikacja „Telefon” współpracować będzie wyłącznie z niektórymi urządzeniami.

  1. Upewnij się, że na Twoim urządzeniu zainstalowana jest aplikacja „Telefon” w wersji oznaczonej numerem 25. Jeśli nie, to możesz pobrać ją z kanału beta lub z serwisu APK Mirror.
  2. Na swoje urządzenie pobierz menadżera plików, który pozwala na dostęp do partycji systemowej. Sam polecam polskiego Solid Explorera.
  3. Otwórz menadżera plików i przejdź do systemowego katalogu. Znajdź tam następującą lokalizację: /data/data/com.google.android.dialer/shared_prefs.
  4. Znajdziesz tam plik dialer_phenotype_flags.xml. Otwórz go za pomocą edytora tekstu.
  5. Znajdź linijkę G__enable_dark_mode_settings i zmień jej wartość z „false” na „true”.
  6. Znajdź kolejną linijkę __data_rollout__DarkMode.EnableDarkModeRollout__launched__ i zmień jej wartość z „false” na „true”.
  7. Zapisz plik.
  8. Otwórz aplikację „Telefon”. Przejdź do jej ustawień.
  9. Zlokalizuj tam zakładkę mówiącą o ustawieniach wyświetlania. Znajdziesz tam opcję informującą o możliwości włączanie ciemnego trybu. Skorzystaj z niej.
  10. Gotowe! Od teraz aplikacja „Telefon” korzystać będzie z ciemnego motywu.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy