Google Pixel 3 to smartfon, który swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miał kilka dni temu. To właśnie dzięki niej mogliśmy poznać ciekawe funkcje, w które gigant z Mountain View wyposażył swoje urządzenie. Muszę przyznać, że jest ich naprawdę sporo – w dzisiejszym artykule pokażę Wam, jak na dowolnym smartfonie z Androidem aktywować opcję, dzięki której telefon będzie automatycznie wyciszany po obróceniu go ekranem w dół. 

Zobacz też: Pixela 3 będzie trzeba szorować w wodzie. Po co?

Jak aktywować funkcję wyciszania z Pixela 3 na dowolnym smartfonie?

Aktywacja tej przydatnej opcji znanej z Pixela 3 jest banalnie prosta. Niestety do skorzystania z tego poradnika potrzebować będziecie programu Tasker, który kosztuje 14.99 zł. Gwarantuję Wam jednak, że jest on warty swojej ceny – nie pożałujecie tego zakupu!

  1. Na swoim urządzeniu z Androidem, na którym zainstalowany jest Tasker, przejdź pod ten adres.
  2. Kliknij duży przycisk „Import”.
  3. Wyświetli się prośba o nadanie uprawnień do zarządzania powiadomieniami oraz praw administratora urządzenia. Zgódź się – uprawnienia są niezbędne do włączania trybu „Nie przeszkadzać” oraz do wyłączania wyświetlacza, gdy smartfon jest obrócony. Następnie zezwól na zaimportowanie danych do Taskera.
  4. To wszystko – od teraz na Twoim smartfonie korzystać możesz z nowej funkcji ekskluzywnej dla Pixela 3 (i wybranych smartfonów Motorola)!

Źródło: XDA-Developers

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.