komputer skaner linii papilarnych

[Poradnik] Odblokowywanie dowolnego komputera za pomocą odcisku palca

Michał Derej Michał Derej Porady

Odblokowywanie komputera działającego pod kontrolą systemu Windows zazwyczaj nie jest bardzo ciężkim procesem – wystarczy włączyć go, wpisać dane logowania i voila. Na całe szczęście dzięki temu, że korzystamy ze smartfona z Androidem, można trochę pokombinować. Co bowiem gdybyśmy nasz komputer chcieli odblokowywać za pomocą odcisku palca? Okazuje się, że jest to możliwe. Co najlepsze operacja ta nie jest zbyt skomplikowana! Zainteresowani? W takim razie zapraszam do zapoznania się z moim poradnikiem.

Odblokowywanie komputera za pomocą odcisku palca. Co będzie nam potrzebne?

Jeżeli na swoje konto użytkownika w systemie Windows chcecie logować się za pomocą odcisku palca, to będziecie potrzebować:

  • komputera z 32-bitowym lub 64-bitowym systemem Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10,
  • telefonu z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej.

Warto wiedzieć, że opisywana w artykule aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – darmowej oraz płatnej. Pierwsza z nich pozwala na odblokowywanie jednego konta użytkownika na jednym komputerze osobistym. Druga natomiast (jej koszt to 3.49 zł) usuwa wszystkie reklamy, obsługuje wiele kont użytkowników na różnych komputerach osobistych i odblokowuje dodatkowe funkcje.

Jak odblokowywać komputer za pomocą odcisku palca?

Na samym początku niezbędna będzie instalacja dwóch aplikacji – jednej na komputerze, drugiej na smartfonie. Podążaj za poniższymi krokami, by wszystkie operacje wykonać poprawnie.

Zobacz także: Jak obserwować prezentację smartfona OnePlus 6T?

  1. Na swoim smartfonie zainstaluj aplikację Remote Fingerprint Unlock autorstwa „Rusu Andrei”.
  2. Pobierz i zainstaluj odpowiednią wersję aplikacji Windows Fingerprint Unlock na swoim komputerze. Program pobrać możesz z Dysku Google.
  3. W trakcie instalacji zostaniesz poinformowany, że do zapory systemu dodany zostanie wyjątek. Jeśli się na to zgadzasz, to wciśnij przycisk „Tak”.
  4. Uruchom aplikację Remote Fingerprint Unlock na swoim smartfonie. Pamiętaj, że zarówno komputer, jak i telefon, muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Skorzystaj z ikonki hamburgera (lewy górny róg ekranu) i wybierz zakładkę „Scan”. Na wyświetlonej liście powinieneś odnaleźć swój komputer.
  5. Swojemu komputerowi nadaj odpowiednią nazwę. Następnie przejdź do zakładki „My Accounts” i wybierz przycisk „Add Account”. Uzupełnij wymagane dane (czyli nazwę użytkownika i hasło do konta). Następnie wybierz konto jako domyślne – w tym celu wystarczy kliknąć jego nazwę.
  6. Jeżeli wszystko skonfigurowałeś poprawnie, to na ekranie blokady Twojego komputera powinien wyświetlić się napis „Fingerprint Unlock”.
  7. Aby odblokować swój komputer, otwórz aplikację Remote Fingerprint Unlock, przejdź do sekcji „Unlock” i zeskanuj swój odcisk palca.
  8. Gratulacje! Twój komputer zostanie odblokowany za pomocą Twojego odcisku palca!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy