Jeżeli co jakiś czas udostępniacie pewne pliki za pośrednictwem Androida (a na pewno to robicie), to z pewnością kojarzycie zakładkę udostępniania bezpośredniego. Jest to pasek z kontami użytkowników pobranymi z danych aplikacji, którym możemy chcieć wysłać plik. Funkcja ta może jednak nie podobać się każdemu – w tym poradniku pokażę Wam, jak usunąć ją z dowolnego smartfona.

Usuń funkcję udostępniania bezpośredniego z dowolnego smartfona

Jeżeli chcecie wyłączyć funkcję udostępniania bezpośredniego, to wystarczy, że zastosujecie się do poniższych kroków.

Zobacz też: Huawei i Oppo oszukują w benchmarkach.

 1. Jeżeli korzystacie ze smartfona Samsunga lub LG, to macie szczęście – w ustawieniach smartfona znajdziecie odpowiednią opcję, która wyłącza funkcję udostępniania bezpośredniego. Nazywa się ona… „Udostępnianie bezpośrednie”.
 2. Na smartfonach innych producentów tę funkcję również da się wyłączyć, jednak nie jest to takie proste. Warto również pamiętać, że zaprezentowana niżej metoda nie zadziała na każdym urządzeniu. Musicie sprawdzić to sami.
 3. Pobierz i zainstaluj menadżer plików z dostępem do roota. Ja szczególnie polecam polskiego Solid Explorera.
 4. W dowolnym miejscu systemu utwórz plik z rozszerzeniem .xml o dowolnej nazwie. Jego treść powinna wyglądać następująco:
  <rules>
  <service block=”true” log=”true”>
  <intent-filter>
  <action name=”android.service.chooser.ChooserTargetService” />
  </intent-filter>
  </service>
  </rules>
 5. Zapisz plik. Przenieś go do systemowego folderu ifw (/data/system/ifw).
 6. Gotowe! Jeżeli Twój smartfon jest kompatybilny z niniejszą metodą, to funkcja udostępniania bezpośredniego powinna zniknąć. Gratulacje!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.