udostępnianie bezpośrednie poradnik

[Poradnik tygodnia] Usuń opcję udostępniania bezpośredniego z systemu Android

Porady

Jeżeli co jakiś czas udostępniacie pewne pliki za pośrednictwem Androida (a na pewno to robicie), to z pewnością kojarzycie zakładkę udostępniania bezpośredniego. Jest to pasek z kontami użytkowników pobranymi z danych aplikacji, którym możemy chcieć wysłać plik. Funkcja ta może jednak nie podobać się każdemu – w tym poradniku pokażę Wam, jak usunąć ją z dowolnego smartfona.

Usuń funkcję udostępniania bezpośredniego z dowolnego smartfona

Jeżeli chcecie wyłączyć funkcję udostępniania bezpośredniego, to wystarczy, że zastosujecie się do poniższych kroków.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Huawei i Oppo oszukują w benchmarkach.

 1. Jeżeli korzystacie ze smartfona Samsunga lub LG, to macie szczęście – w ustawieniach smartfona znajdziecie odpowiednią opcję, która wyłącza funkcję udostępniania bezpośredniego. Nazywa się ona… „Udostępnianie bezpośrednie”.
 2. Na smartfonach innych producentów tę funkcję również da się wyłączyć, jednak nie jest to takie proste. Warto również pamiętać, że zaprezentowana niżej metoda nie zadziała na każdym urządzeniu. Musicie sprawdzić to sami.
 3. Pobierz i zainstaluj menadżer plików z dostępem do roota. Ja szczególnie polecam polskiego Solid Explorera.
 4. W dowolnym miejscu systemu utwórz plik z rozszerzeniem .xml o dowolnej nazwie. Jego treść powinna wyglądać następująco:
  <rules>
  <service block=”true” log=”true”>
  <intent-filter>
  <action name=”android.service.chooser.ChooserTargetService” />
  </intent-filter>
  </service>
  </rules>
 5. Zapisz plik. Przenieś go do systemowego folderu ifw (/data/system/ifw).
 6. Gotowe! Jeżeli Twój smartfon jest kompatybilny z niniejszą metodą, to funkcja udostępniania bezpośredniego powinna zniknąć. Gratulacje!

Źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x