ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SuperUser

[Poradnik tygodnia] Jak ominąć zabezpieczenie SafetyNet w Androidzie 9 Pie na OnePlus 6?

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

Jeżeli korzystacie z OnePlusa 6, to z pewnością wiecie, że wersję beta Androida 9 Pie możecie już zainstalować na Waszych urządzeniach. Niestety ta odsłona systemu nie jest idealna – głównym problemem jest to, że nie przechodzi ona testu SafetyNet z pomyślnym wynikiem, co nie pozwala na korzystanie z aplikacji takich jak Google Pay czy Snapchat. Nie wszystko jednak stracone – w tym poradniku pokażę Wam, jak zaradzić tej sytuacji.

Zobacz także: eSIM w Polsce? Na to możemy trochę poczekać…

Omiń zabezpieczenie SafetyNet na smartfonie OnePlus 6 dzięki tej prostej metodzie!

Warto wiedzieć, że jeżeli SafetyNet sprawia problem na Twoim urządzeniu, to z tym fantem można coś zrobić. Sposób na oszukanie zabezpieczeń systemu Android zaprezentuję Wam w poniższych krokach.

  1. Zrootuj swojego smartfona OnePlus 6 za pomocą Magiska.
  2. Ze sklepu Google Play pobierz aplikację o nazwie BuildProp Editor – pomoże nam ona w edycji plików systemowych. Proces ten jest konieczny do ominięcia zabezpieczenia SafetyNet.
  3. Otwórz aplikację i zlokalizuj następującą linijkę: ro.build.fingerprint
  4. Zmień wartość, która powinna wyglądać w ten sposób: ro.build.fingerprint=OnePlus/OnePlus6/OnePlus6:9/PKQ1.180716.001/1808301430:user/release-keys na nową: ro.build.fingerprint=OnePlus/OnePlus6/OnePlus6:8.1.0/OPM1.171019.011/06140300:user/release-keys
  5. Zapisz wszystkie zmiany i uruchom swoje urządzenie ponownie. Gratulacje! Od teraz SafetyNet nie będzie już problemem.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy