[Poradnik tygodnia] Wykonuj skomplikowane obliczenia i ucz się dzięki tej aplikacji

mm Michał Derej Porady 2018-09-09

Zagadnienia naukowe, z którymi możemy spotkać się w codziennym życiu, potrafią przyprawić nas czasem o zawrót głowy. Nie ważne czy mówimy o szkole średniej, studiach, czy pracy – często nadarza nam się potrzeba policzenia czegoś odrobinę bardziej skomplikowanego. A może po prostu chcecie sprawdzić dane zagadnienie? Nic prostszego – dzięki aplikacji, którą Wam dzisiaj zaprezentuję, to wszystko stanie się możliwe. Przed Wami Wolfram Alpha – jeden z najlepszych programów, jakie, moim zdaniem, znaleźć można w sklepie Google Play.

Uwaga: Wolfram Alpha to świetna aplikacja, która niestety jest płatna – kosztuje 13.99 zł. Co więcej, programu używać trzeba w języku angielskim. Mimo to jest on tego wart!

Dlaczego Wolfram Alpha to jedna z najlepszych aplikacji do wykonywania obliczeń?

W sklepie Google Play znaleźć można wiele aplikacji, które pomogą nam w szkole czy na studiach. Niestety większość z nich pozwala po prostu obliczyć dany przykład bez informacji na temat tego, jak zostało to zrobione – tym sposobem nie jesteśmy w stanie się niczego nauczyć, po prostu przepisujemy wynik. W przypadku programu Wolfram Alpha jest inaczej. Po wykonaniu zadania pokazuje on nam nie tylko rozwiązanie, lecz również pełny tok rozumowania, który możemy na spokojnie przeanalizować i zrozumieć, co powinnyśmy zrobić, by samodzielnie rozwiązać dane zadanie. Zobaczcie sami, jak funkcja ta prezentuje się na podstawie całki. W poniższych zrzutach ekranu zamieściłem również dwa dodatkowe zadania.

Zobacz też: Przedsprzedaż smartfona Sony Xperia XZ3. Czy warto kupić urządzenie przed premierą?

Warto jednak wiedzieć, że niestety nie wszystkie zadania rozwiązywane są krok po kroku. Nie mam pojęcia, od czego to zależy, lecz w niektórych przykładach wyświetlana jest wyłącznie odpowiedź. Jeśli spotka Was taki przypadek, to zachęcam Was do pobrania aplikacji Photomath – może być ona świetnym uzupełnieniem Wolframa Alpha dla prostszych obliczeń.

Wolfram Alpha to nie tylko kalkulator z tokiem rozumowania – to coś znacznie więcej

A co jeśli powiem Wam, że Wolfram Alpha pomoże Wam również z… praktycznie każdym zagadnieniem, zarówno z nauk ścisłych, jak i humanistycznych? W aplikacji bezproblemowo sprawdzicie daną kwestię oraz zapoznacie się z informacjami na temat znanych osobistości, takich jak np. Mikołaj Kopernik. Co najlepsze, program bezproblemowo rozpoznaje niektóre polskie imiona i nazwiska, nie musimy znać zatem przetłumaczonych imion i nazwisk znanych polskich osób. Myślę, że Wolfram Alpha powinien przypaść Wam do gustu. Dajcie aplikacji szansę – pamiętajcie, że zawsze możecie ją zwrócić, w ciągu dwóch godzin od pobrania.

Cena: 13.99 zł / opcjonalna płatna subskrypcja za pośrednictwem strony internetowej twórców usługi

Pobierz: • M@mut

  Nie rozumiem czemu tutaj zostało użyte słowo „niestety”. Jak coś jest dobrego i służy nam dobrze to warto za to zapłacić. Jak ktoś wciąż narzeka, że są aplikacje czy gry płatne to… Niech przemyśli to jeszcze raz.

 • Martina Neumayer

  Wolfram jest potężną bazą, nie tylko obliczeniową. Nauczyć się ją dobrze obsługiwać i można gugle oraz podobne olać całkowicie.

 • Michał

  Podstawowa aplikacja na studiach 🙂

  • Łukasz Pająk

   Potwierdzam 🙂

  • Krzysiek

   Popieram to stwierdzenie w 100%, nie raz mnie uratowała na matematyce, fizyce i PKMach 🙂x