android 9 pie

[Poradnik tygodnia] Zwiększ bezpieczeństwo przeglądania sieci w Androidzie 9 Pie

Porady

Android 9 Pie to system rewolucyjny pod kilkoma względami. O najciekawszych nowościach na jego temat jak zwykle przeczytać możecie na łamach naszej strony – jakiś czas temu Łukasz napisał dla Was świetny artykuł na ten temat. Warto wspomnieć jednak o tym, że w najnowszej odsłonie Androida udoskonalone zostało przede wszystkim bezpieczeństwo. W dzisiejszym poradniku pokażę Wam, jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci za pomocą usługi DNS over TLS.

Zobacz też: I Ty pomożesz pomóc w badaniach nad rakiem!

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Jak zwiększyć bezpieczeństwo przeglądania sieci na w systemie Android 9 Pie?

Najnowsza wersja systemu Google’a pozwala nam na skonfigurowanie serwera DNS, przez który przekierowywany będzie nasz ruch sieciowy. Pozwala to m.in. zwiększyć szybkość ładowania się stron oraz ulepszyć bezpieczeństwo, np. przed spoofingiem czy ataki DDoS. Poniżej przedstawiam Wam krótki poradnik na temat tego, jak skonfigurować tę usługę.

  1. W systemie Android 9 Pie przejdź do aplikacji Ustawienia. Znajdź tam zakładkę „Sieć i Internet”.
  2. Na samym dole strony wyświetlony zostanie przycisk „Zaawansowane”. Wybierz go.
  3. Skorzystaj z opcji „Prywatny DNS”. Zmień funkcję z „Automatyczny” na „Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS’. 
  4. W tym miejscu niezbędne będzie uzupełnienie pola z nazwą hosta. Jeżeli nie masz żadnego, to na początek świetną opcją są serwery DNS Google’a (8.8.8.8) lub CloudFlare (1.1.1.1).
  5. Zaakceptuj zmiany. Gotowe! Od teraz sieć będziesz przeglądał szybciej i bezpieczniej.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x