Smartfony tworzone przez firmę OnePlus to ciekawe urządzenia, które specjalnie dla Was są dokładnie prześwietlane przez Łukasza. Niestety nie są to telefony idealne – jedną z rzeczy, na które narzekają użytkownicy, jest kiepska jakość zrzutów ekranu. Jest ona spowodowana formatem tych obrazów, ponieważ są one zapisywane jako pliki .jpeg, a zmiana formatu na .png jest niemożliwa. Na szczęście jest na to sposób – w tym poradniku pokażę Wam, jak to zrobić.

Uwaga: do skorzystania z tego poradnika wymagany jest odblokowany bootloader oraz root wykonany za pomocą narzędzia Magisk.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W smartfonach OnePlus zrzuty ekranu mogą wyglądać jeszcze lepiej

Mój dzisiejszy poradnik opiera się na module do popularnej aplikacji Magisk. Modyfikacja zmienia format zapisywanych zrzutów ekranu na .png, dzięki czemu wyglądają one znacznie lepiej podczas przybliżania, lecz w konsekwencji również zajmują nieco więcej miejsca.

Zobacz też: Sprawdź, jak usunąć reklamy z paska powiadomień na smartfonach Samsunga.

  1. Na swoje urządzenie pobierz i zainstaluj moduł o nazwie „PNG patch”. Jeżeli korzystasz z OnePlusa 5 lub 5T, to konieczne będzie wyczyszczenie pamięci cache. W przypadku OnePlusa 6 operacja ta nie jest wymagana.
  2. Uruchom swój telefon ponownie. Twórcy modyfikacji informują, że OnePlus 6 początkowo nie będzie chciał wykonywać żadnych zrzutów ekranu, jednak syndrom ten minie po kilku minutach. Trzeba to po prostu przeczekać.
  3. Gotowe! Od teraz zrzuty ekranu na Twoim smartfonie OnePlusa zapisywane będą w lepszej rozdzielczości. Gratulacje!

Źródło: XDA-Developers
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.