Miesiąc temu w Sieci pojawiły się informacje na temat nowej funkcjonalności Map Google. „Dla Ciebie” to sekcja, która pozwala zorientować się na temat newsów z okolicy. Jest ona świetna w kontekście turystycznym, więc bardzo dobrze wpasowuje się w koncept całego programu. Niestety, Amerykanie postanowili, że nowa zakładka zostanie udostępniona tylko w Stanach Zjednoczonych. Być może na czas testów, być może z innych powodów. Jednak nie musimy czekać, gdyż już pojawiła się prosta sztuczka, aby oszukać Mapy Google.

Mapy Google – Dla Ciebie to kwestia tylko oszukania Amerykanów

Jak łatwo można się domyślić, znaczenie ma nasza lokalizacja, ale nie tylko. W celu wymuszenia pojawienia się sekcji „Dla Ciebie” wystarczy:

  • wymusić zatrzymanie aplikacji Map Google (z poziomu ustawień systemowych)
  • zmienić język systemu na angielski
  • symulować swoje położenie w Stanach Zjednoczonych, czyli oszukać GPS (np.: GPS JoyStick)
  • analogicznie z połączeniem internetowym – kłania się VPN (np.: Turbo VPN)
  • uruchomić Mapy Google – pojawi się sekcja „For You”, ale niekoniecznie od razu
  • zmienić język systemu na polski
  • wybieramy obszar, który nas interesuje

Niestety, ale chcąc wyłączyć VPN i Fake GPS nie jesteśmy w stanie wybrać innych lokalizacji, niż nasz obszar domowy. Niemniej to wciąż atrakcyjne rozwiązanie w dobie czekania na ruch Google.

Zobacz też: Czy jesteś na podsłuchu, jak w Rosji?

Mogłoby się wydawać, że Amerykanie testują dopiero w Stanach Zjednoczonych poszczególne rozwiązania. Jednak powyższa metoda doskonale pokazuje, że jest to wyłącznie ograniczenie regionalne. Sama funkcja doskonale działa również w Polsce.

 

Mateusz Pirszel, dzięki za informacje!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.