Gry mobilne, pomimo swojej prostoty, mają bardzo dużo wiernych fanów i wciąż zyskują na popularności. Produkcje tego typu są również najbardziej opłacalne dla wszystkich deweloperów, ponieważ przynoszą największy zysk, głównie dzięki mikropłatnościom. Niestety gry nie zawsze chcą działać płynnie na naszych urządzeniach, ze względu na niewystarczająco wydajne podzespoły lub kiepską optymalizację. Okazuje się jednak, że ten problem da się rozwiązać w dość prosty sposób dzięki aplikacjom Screen Shift i GFX Tool. Jak to zrobić? Metodę tę zaprezentuję Wam w tym poradniku.

Ulepsz wydajność dowolnej gry dzięki aplikacji Screen Shift

Uwaga: program Screen Shift wymaga dostępu do uprawnień roota na smartfonach działających pod kontrolą Androida 4.3 wzwyż.

Screen Shift to ciekawa aplikacja, dzięki której możecie zmieniać rozdzielczość ekranu we wszystkich grach i aplikacjach, z których korzystacie na swoim urządzeniu. To właśnie zagęszczenie pikseli powoduje głównie problemy z zacięciami w wielu produkcjach, więc program Screen Shift jest w stanie rozwiązać problem. Co najlepsze, redukcja rozdzielczości ekranu w nowoczesnych smartfonach do nieco mniejszej wartości powinna być praktycznie niezauważalna – dodatkowe klatki na sekundę otrzymujecie zatem bez żadnych skutków ubocznych. Opisywana przeze mnie w tym akapicie aplikacja pozwala na tworzenie specjalnych profili dostosowanych do uruchamianych gier. Po skonfigurowaniu programu będzie on działał w pełni automatycznie i nie będziecie nawet musieli pamiętać o jego istnieniu!

Program Screen Shift ze sklepu Google Play możecie pobrać w pełni za darmo. Miłego użytkowania!

Zobacz też: Fizyczne przyciski w smartfonach nie są przyszłościowe. 

Aplikacja GFX Tool pomoże Wam rozwiązać problemy z wydajnością gry Playerunknown’s Battlegrounds

Uwaga: aplikacja GFX Tool w wyjątkowych przypadkach może wymagać dostępu do uprawnień roota. Jest to spowodowane faktem, że twórcy gry Playerunknown’s Battlegrounds w najnowszej wersji produkcji zabezpieczyli się przed modyfikacją plików gry. Dostosowanie wydajności produkcji do swojego smartfona nie jest jednak oszustwem, także z funkcji programu możemy korzystać bez wyrzutów sumienia.

  1. Na swoje urządzenie pobierz aplikację GFX Tool. Program w sklepie Google Play dostępny jest za darmo.
  2. Uruchom program. Na Twoim smartfonie wyświetlony zostanie interfejs aplikacji, który wyjaśniam poniżej.

Jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, aplikacja GFX Tool pozwoli Wam zmienić elementy takie jak rozdzielczość ekranu, ustawienia grafiki, cieni czy anti-aliasingu. Co ważne, przed zmianą jakichkolwiek ustawień należy wybrać wersję gry, która zainstalowana jest na Waszym smartfonie – służą do tego przyciski, które znaleźć można na samej górze interfejsu aplikacji. Aby zmodyfikować opcje gry, wystarczy skorzystać z przycisku „Accept”, który znajduje się na dole ekranu. Miłej rozgrywki!

Źródło: XDA-Developers

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.