Użytkownicy Androidów jako jedną z podstawowych zalet tego systemu operacyjnego bez chwili zawahania wskazują pluralizm aplikacji. Każdy zainstalowany program można usunąć lub wymienić go na taki, który będzie bardziej trafiał w nasze gusta. Tym razem, pod lupę wzięto przeglądarki mobilne, które są jednymi z najczęściej ściąganych aplikacji w Android Market. 

Każda ze wspomnianych w tabeli przeglądarek oferuje coś, czego nie ma konkurencja (lub ma niedopracowane), dlatego porównywanie przeglądarek pod względem funkcji nie odzwierciedlałoby rzeczywistej wartości użytkowej oprogramowania. Redaktorzy serwisu PC World zdecydowali się sklasyfikować programy do przeglądania internetu pod względem szybkości otwierania stron, a jak wiadomo szybkość odgrywa wielkie znaczenie w codziennym użytkowaniu. Wyniki podzielono na te osiągnięte przez otwieranie stron „na żywo” za pomocą transmisji danych, jak również na te, które zostały osiągnięte metodą tworzenia kopii zapasowych stron i przywoływaniu ich z pamięci cache przeglądarki.

Wyniki umieszczone w tabeli zostały osiągnięte przy pomocy Motoroli Droid X z Froyo, z wyjątkiem wyników Fenneca, który był testowany na HTC Evo 4g. 
źródło: pcworld.com 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Filip Stachowicz