[Poradnik tygodnia] Naprawa zacinającego się ekranu blokady w nowym Androidzie

Artykuły

Z każdą nową aktualizacją systemu Android jest udoskonalany przez Google’a i przybywa mu nowych funkcji. Niestety, niektóre z nich czasem okazują się problematyczne dla użytkowników, przez co chcieliby oni cofnąć czas i wrócić do poprzedniej odsłony systemu. Okazuje się jednak, że nie jest to konieczne, a drobne problemy można obejść – w tym poradniku pokażę Wam, jak naprawić nieresponsywny ekran blokady w Androidzie 8.1.

Jak zainstalować aplikacje Substratum oraz Andromeda?

W tej części poradnika zajmiemy się instalacją niezbędnych aplikacji, które pozwolą nam poprawić działanie ekranu blokady.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Uwaga: do skorzystania z tego poradnika wymagane będą zainstalowane dwie aplikacje – Substratum oraz Andromeda. W poniższej części poradnika przedstawiam Wam, jak skonfigurować te dwie aplikacje do działania.

  1. Włącz debugowanie ADB na swoim telefonie – możesz to zrobić w zakładce dla deweloperów, którą odblokować można poprzez siedmiokrotne kliknięcie Numeru kompilacji w zakładce Informacje o urządzeniu.
  2. Na swoim urządzeniu zainstaluj dwie aplikacje – Substratum Theme Engine oraz Andromedę, która pozwoli programowi Substratum na działanie bez roota.
  3. Otwórz aplikację Andromeda. Na Twoim ekranie wyświetli się status „Disconnected”. Jest to spowodowane faktem, że na urządzeniu nie zostały wykryte uprawnienia roota – należy temu zaradzić.
  4. Pobierz klienta Andromeda na swój komputer (aplikacja współpracuje z systemami Windows, Mac OS i Linux). Po uruchomieniu pobranej aplikacji wyświetlone zostaną opcje konfiguracji smartfonowego programu – po wybraniu odpowiedniej komendy status połączenia aplikacji Andromeda na Twoim telefonie zmieni się na „Connected”. Oznacza to, że instalacja dwóch niezbędnych programów została zakończona i możesz przejść do kolejnego kroku.

Zobacz też: Wykorzystaj swój stary telefon jako domowy monitoring!

Jak naprawić problemy związane z ekranem blokady na Androidzie 8.1?

Na samym początku warto zadać sobie pytanie, co powoduje problemy z ekranem blokady w najnowszej wersji systemu Google’a. Okazuje się, że wprowadził on funkcję, która zapobiegać ma przypadkowemu odblokowywaniu się smartfona w kieszeni użytkownika, dzięki ograniczeniu czułości gestów na ekranie blokady. Niestety jest to problem dla wielu osób, ponieważ uruchomienie aparatu ze skrótu wymaga teraz przejechania palcem niemalże po całym wyświetlaczu. Z tego powodu w poniższej części poradnika postaramy się zaradzić takiemu stanowi rzeczy.

  1. Na swoje urządzenie pobierz motyw przygotowany przez redaktora XDA-Developers. Jego głównym zadaniem jest wyłączenie funkcji w Androidzie, która odpowiada za utrudnione korzystanie z ekranu blokady.
  2. Otwórz aplikację Substratum i zaaplikuj pobrany przed chwilą motyw. Do jego poprawnego działania może być wymagany restart interfejsu systemowego.
  3. Od teraz czułość poszczególnych elementów na ekranie blokady wyraźnie wzrośnie.

Źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x