ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android wear google smartwatch

[Poradnik] Smartwatch działa źle? Przyspiesz go dzięki tej prostej metodzie

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

Smartwatche działające pod kontrolą systemu Android Wear to świetny gadżet, który oprócz wyświetlania godziny pozwala nam na sprawdzanie powiadomień, odpowiadanie na SMS-y czy nawet przeglądanie Internetu. Niestety, z powodu dość słabych podzespołów zegarki te nigdy nie działały zbyt płynnie, a po pewnym czasie zwalniały jeszcze bardziej. Okazuje się jednak, że istnieje bardzo prosta metoda, dzięki której znacznie zredukujecie zacięcia na swoim smartwatchu – to przedstawię wam w tym poradniku.

Jak przyspieszyć swojego smartwatcha?

Uwaga: aby skorzystać z poniższej metody, wymagany jest smartwatch działający pod kontrolą systemu Android Wear w wersji 2.0 lub nowszej! Niestety starsze wersje systemu nie pozwalają na przedstawioną przeze mnie operację.

  1. Przejdź do zakładki Ustawienia swojego smartwatcha, którą znaleźć można, przesuwając palcem od góry do dołu ekranu.
  2. Wyszukaj kategorię Personalizacja i przejdź do niej.
  3. Ostatnim krokiem jest zlokalizowanie opcji, która odpowiada za wykrywanie frazy „OK Google” i wyłączenie jej. Niewielu użytkowników w Polsce korzysta z tego rozwiązania, więc nie powinna to być dla Was duża strata.

Zobacz też: Darmowe i przecenione gry i aplikacje na Androida z okazji świąt. 

Gotowe – od teraz Wasz smartwatch powinien działać dużo sprawniej i nie zacinać się tak często (o ile w ogóle). Dlaczego ta banalna metoda w ogóle pomaga? Jest to spowodowane faktem, że ciągła konieczność nasłuchiwania przez urządzenie zużywa dość duży zasobów (a to z kolei spowodowane jest kiepską optymalizacją tej funkcji), co w konsekwencji doprowadza do zacięć i lagów. Na całe szczęście po wyłączeniu tego feralnego udogodnienia wszystko powinno wrócić do normy.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy