[Poradnik] Jak automatycznie uruchamiać wybraną aplikację po wpięciu słuchawek

3 minuty czytania
Komentarze

Tasker to zaawansowane narzędzie, które użytkownikom systemu Android może znacznie ułatwić życie. W tym poradniku pokażę Wam, jak utworzyć profil, który będzie automatycznie uruchamiał wybraną aplikację po wpięciu słuchawek, a następnie (opcjonalnie) rozpoczynał odtwarzanie multimediów i stopował je, gdy wyciągniemy słuchawki. Zapraszam Was do poradnika!

Co będzie nam potrzebne?

Do skorzystania z tego poradnika potrzebne będą dwie rzeczy:

Zobacz także: Czy Moto G5S Plus jest warta zachodu?

Jak automatycznie uruchamiać wybraną aplikację po wpięciu słuchawek?

 1. Na swoim urządzeniu uruchom aplikację Tasker.
 2. Skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa i wybierz opcję State.
 3. Wyświetlone zostanie pole z napisem Select State – skorzystaj z wyszukiwarki i przefiltruj listę pod kątem słowa Headset. Skorzystaj z opcji Headset Plugged.
 4. Wyświetlone zostanie menu konfiguracji. Nie zmieniaj w nim nic i skorzystaj z przycisku Wstecz, który cofnie Cię do ekranu głównego aplikacji.
 5. Natychmiastowo pojawią się opcje, na których wykonanie pozwala nam Tasker – skorzystaj z przycisku New Task. Na następnym ekranie wybierz przycisk przedstawiający plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj listę pod kątem frazy Launch App.
 6. Wyświetlona zostanie lista zainstalowanych programów na urządzeniu, które są kompatybilne z funkcją Launch App. Spośród dostępnych opcji wybierz aplikację, którą chcesz uruchamiać automatycznie po wpięciu słuchawek – w moim przypadku będzie to Spotify.
 7. Po raz kolejny wyświetlone zostanie menu konfiguracji, ale nie znajdują się w nim żadne rzeczy niezbędne do wykorzystania w tym poradniku – skorzystaj z przycisku Wstecz, by cofnąć się do poprzedniego ekranu.
 8. Gotowe! Co, jednak jeśli chcemy jeszcze więcej?

Uruchomienie samej aplikacji to dość niewiele – co, gdybyśmy chcieli również automatycznie uruchamiać muzykę, gdy włączona aplikacja to odtwarzacz muzyczny? Zróbmy to!

 1. Na ekranie, który wyświetlił się po skorzystaniu z powyższej części poradnika, skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj wyświetloną listę pod kątem frazy Media Control.
 2. Wyświetlone zostanie menu konfiguracji. W polu Cmd zmień wartość na Play [Simulated Only]. Cofnij się do poprzedniego ekranu za pomocą przycisku Wstecz.
 3. Wróć do ekranu głównego aplikacji. Przytrzymaj utworzony przed chwilą profil i skorzystaj z przycisku Add Exit Task. Następnie wybierz opcję Add New Task i nadaj nowo utworzonemu zadaniu nazwę, jeśli jest to konieczne.
 4. Skorzystaj z przycisku przedstawiającego plusa, który znaleźć można w prawym dolnym rogu ekranu i przefiltruj wyświetloną listę pod kątem frazy Media Control.
 5. Wyświetlone zostanie menu konfiguracji. W polu Cmd zmień wartość na Stop. Cofnij się do poprzedniego ekranu za pomocą przycisku Wstecz.
 6. Na ekranie o nazwie Task Edit dodaj drugą komendę do swojego zadania – tym razem przefiltruj listę pod kątem frazy Go Home. Za pomocą suwaka wybierz, na który ekran domowy chcesz być przeniesiony. Zmiany zaakceptuj podwójnym wciśnięciem przycisku Wstecz.
 7. Gotowe! Miłego użytkowania!

Motyw