Always-On-Display to bardzo fajna funkcja, dzięki której na wyświetlaczu naszego telefonu nieustannie pokazywana jest data, godzina oraz powiadomienia. Niestety udogodnienie to znaleźć można praktycznie wyłącznie na najnowszych, high-endowych smartfonach Samsunga. Na całe szczęście, użytkownik forum XDA-Developers o nicku Sachin Kumar53 przygotował modyfikację, dzięki której Always-On-Display będzie można aktywować na niemalże dowolnym telefonie tego producenta. Poniżej przedstawiam Wam wszystkie szczegóły oraz procedurę instalacji modyfikacji.

Uwaga: wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność. Przed skorzystaniem z poradnika zapoznaj się z oficjalnym tematem na forum XDA-Developers.

Ważne informacje na temat modyfikacji

Pamiętajcie, że do poprawnego działania Always-On-Display wymagany jest telefon Samsunga z Androidem w wersji 7.0 Nougat lub nowszej. Co więcej, smartfon powinien posiadać zainstalowany system Samsunga (Samsung Experience/TouchWiz) lub niestandardowy ROM, który na nim bazuje.

Zobacz też: Modyfikowanie Androida nie narusza gwarancji?

Jak aktywować Always-On-Display na swoim telefonie?

Aby aktywować tę funkcję na swoim urządzeniu działającym pod kontrolą Androida w wersji 7.0 lub nowszej, należy postępować według przedstawionych poniżej kroków:

  1. Na swój telefon pobierz i zainstaluj dwie aplikacje: Always-On-Display Service oraz Always-On-Display Plugin Service.
  2. Po instalacji wymienionych wyżej programów przejdź do zakładki Ekran blokady i zabezpieczenia (lub Wyświetlacz) > Always-On-Display, która znajduje się w aplikacji Ustawienia.
  3. Włącz nowo zainstalowaną funkcję za pomocą przełącznika. Gotowe – od teraz możesz korzystać z Always-On-Display!

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.