ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AirPods na Android

AirPods na Androidzie. Czy warto korzystać z tych słuchawek? Jak działają?

Autor: Michał Derej Kategoria: Polecane

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z tego powodu warto pomyśleć o prezentach, którymi obdarujemy najbliższe nam osoby. Świetnym podarunkiem dla każdego fana nowoczesnej technologii mogą być bezprzewodowe słuchawki, dzięki którym słuchanie muzyki stanie się znacznie przyjemniejsze. Specjalnie na potrzeby tego artykułu przez 10 dni używałem słuchawek AirPods podłączonych do smartfona z Androidem. Czy takie połączenie jest w ogóle wygodne i jak wygląda obsługa tego gadżetu na urządzeniu, które nie zostało stworzone przez Apple? Na te pytania odpowiem w dzisiejszym artykule.

Jak połączyć AirPods z Androidem?

Jak wszyscy doskonale wiemy, Apple nie zależy na prawidłowym działaniu własnych produktów z urządzeniami konkurencji. Na całe szczęście połączenie AirPods z telefonem lub tabletem działającym pod kontrolą systemu Android nie jest trudne. Aby to zrobić, na swoim smartfonie z Androidem wystarczy otworzyć ekran wyszukiwania nowych urządzeń przy pomocy technologii Bluetooth. Następnie należy otworzyć etui od AirPods i przez kilka sekund przytrzymać przycisk znajdujący się z tyłu obudowy. Gdy dioda znajdująca się wewnątrz etui zacznie migać na biało, wystarczy połączyć smartfona ze słuchawkami.

Jak grają słuchawki AirPods? Czy dźwięk jest dobry?

AirPods na Android

Jeżeli korzystaliście kiedyś ze słuchawek EarPods (czyli tych, które domyślnie dokładane są m.in. do iPhone’ów), to z łatwością możecie sobie wyobrazić, jak grają AirPods. Dźwięk jest czysty i dobrze dostrzegalne są średnie i wysokie tony, ze względu na brak izolacji z otoczeniem brakuje jednak niskich. Basy są lepsze niż w EarPods, lecz dalej jest to poziom słuchawek dousznych. Jest przyzwoicie, ale za tę cenę można kupić słuchawki, które po prostu grają lepiej. Jak jednak wiadomo, w tym przypadku płaci się głównie za wygodę.

AirPods na Android. Czy na smartfonie zadziałają gesty słuchawek?

Słuchawki wyposażone zostały w ciekawą funkcjonalność – dwukrotne tapnięcie (a w praktyce dość mocne uderzenie) danej słuchawki powoduje wywołanie jakiejś funkcji, np. pominięcia piosenki, czy zatrzymania jej. Co więcej, wyjęcie słuchawki z ucha powinno zatrzymywać ścieżkę dźwiękową. Czy funkcje te działają jednak na Androidzie? Warto wiedzieć, że funkcje podwójnego stuknięcia działają bez najmniejszego problemu, jednak nieobecne jest udogodnienie, które zatrzymuje muzykę po wyjęciu słuchawki z ucha. Niestety w tym miejscu pojawia się kolejny problem – zasadę działania gestów słuchawek zmienić możemy wyłącznie przy pomocy iPhone’a innej osoby. Na smartfonie z Androidem nie jest to możliwe.

Czas pracy AirPods na jednym naładowaniu akumulatora. Jak ładować etui?

Etui, w którym przechowujemy słuchawki AirPods, służy również jako przenośna ładowarka. Bez tego akcesorium gadżet może odtwarzać muzykę jedynie przez 3-4 godziny. Na szczęście ładowanie słuchawek w etui przez 15 minut wydłuża ich czas pracy o kolejne 3 godziny. Łącznie, biorąc pod uwagę również etui, AirPods są w stanie pracować 24 godziny. Po rozładowaniu się etui należy je jednak naładować (co jest w sumie dość logiczne). Czy można zrobić to jednak kablem od smartfona z Androidem? Niestety nie – do zestawu słuchawek dołączony jest kabel ze złączem Lightning, za pomocą którego musimy uzupełniać energię. Na dłuższe wyjazdy warto również zabierać ze sobą własny zasilacz – ten nie znajduje się w zestawie.

Zobacz też: Kolejny wyciek danych z Facebooka. Czy masz powody do obaw?

Czy AirPods wypadają z uszu?

Niestety na to pytanie nie da się odpowiedzieć – to wszystko zależy od Waszych uszu. Mnie i moim znajomym nie zdarzało się, by słuchawki wypadały nam z uszu, nawet podczas jazdy na longboardzie. Jeżeli w przeszłości używaliście EarPods, to warto wiedzieć, że AirPods są nieco grubsze i cięższe, więc lepiej trzymają się uszu. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak przetestowanie słuchawek znajomego lub członka rodziny.

AirPods na telefonie z Androidem – podsumowanie

AirPods w promocji da się od czasu do czasu kupić za około 650 złotych. Czy to dobra cena za te słuchawki? To zależy – jeśli lubicie wygodę i rzeczy, które po prostu działają, to AirPods mogą okazać się dobrym zakupem. Warto jednak wiedzieć, że za tę sumę pieniędzy na pewno znaleźć można słuchawki, które grają lepiej. Dobrą alternatywą dla AirPods mogą być m.in. słuchawki Bose SoundSport czy IconX od Samsunga. To, na który produkt się finalnie zdecydujecie, zależy jednak wyłącznie od Waszych preferencji.

Sprawdź najnowsze wpisy