Samsung Internet to dla mnie najlepsza przeglądarka dostępna w Google Play. Przerzuciłem się na nią z Chrome, który wydaje się być zdecydowanie „cięższy” i wolniejszy od konkurenta. Polecam przeglądarkę Koreańczyków wszystkim użytkownikom, którzy cenią sobie niewielką liczbę funkcji, ale użytecznych.

Na temat Samsung Internet mogliście przeczytać też w innych moich wpisach:

Samsung Internet działa na bazie platformy Chromium od Google. Koreańczycy nieustannie rozwijają swoją przeglądarkę. W tej chwili pracują nad funkcją, która przyspieszy wpisywanie danych do paska wyszukiwania. Opcja o nazwie Smart Go Next polega na dostosowaniu klawisza Enter, do tego co użytkownik robi w danym momencie. Przykładowo przycisk ten zamieni się w Go, w chwili, gdy korzystający będzie chciał się zalogować na jakimś portalu. Ponadto, gdy użytkownik będzie wpisywał dane do odpowiednich pól tekstowych, klawisz zmieni nazwę na Next. Już w tej chwili w domyślnej klawiaturze Samsunga pojawiają się dodatkowe klawisze: Previous i Next. Mają one umożliwić łatwiejsze wpisywanie tekstu do formularzy.

Użytkownicy, którzy nie chcą zmienić przeglądarki i wciąż korzystają z Chrome, nie powinni patrzeć na nową funkcję z zazdrością. Pojawi się ona także w przeglądarce od Google, ponieważ jest wbudowana w Chromium 62. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy nową opcję na naszych przeglądarkach, ale w przypadku Samsung Internet nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz także: Aplikacje drenujące baterię w smartfonie

źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.