Samsung Internet i Chrome wkrótce z nową funkcją

Adam Lulek Newsy 2017-10-11

Samsung Internet to dla mnie najlepsza przeglądarka dostępna w Google Play. Przerzuciłem się na nią z Chrome, który wydaje się być zdecydowanie „cięższy” i wolniejszy od konkurenta. Polecam przeglądarkę Koreańczyków wszystkim użytkownikom, którzy cenią sobie niewielką liczbę funkcji, ale użytecznych.

Na temat Samsung Internet mogliście przeczytać też w innych moich wpisach:

Samsung Internet działa na bazie platformy Chromium od Google. Koreańczycy nieustannie rozwijają swoją przeglądarkę. W tej chwili pracują nad funkcją, która przyspieszy wpisywanie danych do paska wyszukiwania. Opcja o nazwie Smart Go Next polega na dostosowaniu klawisza Enter, do tego co użytkownik robi w danym momencie. Przykładowo przycisk ten zamieni się w Go, w chwili, gdy korzystający będzie chciał się zalogować na jakimś portalu. Ponadto, gdy użytkownik będzie wpisywał dane do odpowiednich pól tekstowych, klawisz zmieni nazwę na Next. Już w tej chwili w domyślnej klawiaturze Samsunga pojawiają się dodatkowe klawisze: Previous i Next. Mają one umożliwić łatwiejsze wpisywanie tekstu do formularzy.

Użytkownicy, którzy nie chcą zmienić przeglądarki i wciąż korzystają z Chrome, nie powinni patrzeć na nową funkcję z zazdrością. Pojawi się ona także w przeglądarce od Google, ponieważ jest wbudowana w Chromium 62. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy nową opcję na naszych przeglądarkach, ale w przypadku Samsung Internet nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz także: Aplikacje drenujące baterię w smartfonie

źródło: sammobile • Żytomir Borowski

  Ja od dawna korzystam z Gboarda. On ma te funkcje.

 • CezaR

  czyli to wpisywanie działa tylko z fabryczną klawiaturą? NA Gboard tego nie zobaczę?

 • Robert Andegavenski

  No nie wiem czy on taki czas cieńszy jest, np po instalacji Samsung zajmuje 140 mb a Chrome tylko 76 mb, Chrome płynniej przewija strony, ma teraz pasek na dole

 • AdamKli

  Korzystałem dość długo, ostatnio testuje via browser i w kwestii prędkości Samsung przegrywa.

  • Żytomir Borowski

   Dla mnie bezdyskusyjnie 1 miejsce należy do Chrome’a. I naprawdę sprawdzałem wiele innych. ?

 • cherrz

  Na Oneplusie ta przeglądarka nie działa poprawnie.

 • 100000

  Brak synchronizacji z kontem Google powoduje że przeglądarka Samsunga dla mnie jest do niczego

  • Fexar

   Jak brak synchronizacji? Masz oficjalną wtyczkę od Samsunga do chrome, do zarządzania zakładkami.

   • Damian Łuba

    Nie mogę znaleźć tejże wtyczki

 • Zasadnicze pytanie do autora wpisu – czy przeglądarka Samsunga korzysta z haseł do witryn zapisanych w google? Jak nie to dziękuję, do widzenia. Chrome jaki by ciężki nie był to ma całe setki haseł do różnych for dyskusyjnych lub innych portali, nie zamierzam tego wklepywać od nowa, od zera jak przy przesiadce z opery na Chrome…

  • Nie korzysta, ale jest Samsung Pass, który zapisuje hasła i można w szybki sposób bez wpisywania danych zalogować się na portal używając skanera linii papilarnych. Bardzo wygodne rozwiązanie!

 • Sebastian Sech

  Szkoda tylko, że Samsung popsuł odtwarzacz video