Google Play testuje kolejną użyteczną funkcję

Adam Lulek Newsy 2017-10-10

Google Play prawdopodobnie testuje kolejną użyteczną funkcję. Ma ona pomóc użytkownikom określić, czy program który chcą zainstalować, znajduje się w rankingu podzielonym na kilka kategorii. Warto zaznaczyć, że taka informacja ma być widoczna z poziomu strony aplikacji. Nowa funkcja ma pojawić się między guzikiem instalacyjnym, a ikonami informacyjnymi na temat programu. Przykładowo, jeżeli Super Mario Run znajduje się w danej chwili w rankingu najlepszych darmowych gier, informacja taka widoczna będzie na stronie aplikacji. Ponadto wskazana zostanie także jej pozycja w zestawieniu.

Zobacz także: Najbardziej „bateriożerne” aplikacje – Samsung i Facebook powinny się wstydzić!

Nowy sposób pozwala oszczędzić czas, gdy chcemy sprawdzić czy wyszukana przez nas aplikacja jest teraz popularna. Część użytkowników uważa, że jeśli program znajduje się w rankingu najczęściej instalowanych, to być może jest on godny pobrania. W ten sposób Google chce wyjść naprzeciw temu specyficznemu gronu ludzi. Warto dodać, że użytkownik klikając w nową funkcję, zostanie przekierowany do odpowiedniego rankingu. Umożliwi to korzystającym z Google Play obejrzenie aplikacji, które sąsiadują z wybranym programem w zestawieniu. W przypadku innych kategorii, użytkownicy będą mogli w szybki sposób znaleźć podobne aplikacje, które być może będą zawierały większą liczbę funkcji.

Póki co, wspomniana nowość to wciąż tylko testy udostępnione wąskiemu gronu użytkowników. Na koniec przypomnę, że to nie jedyna zmiana, jaka testowana jest przez Google Play. Jakiś czas temu pisałem o nowym wyglądzie belki menu w aplikacji.

źródło: androidheadlines • Mono25

  ja to już mam

 • EuGene Wolfe

  Do tej pory, po kilku aktualizacjach nie mam tego wspomnianego nowego wyglądu belki menu. Android 7.0

  • mindla

   Na Androida 6 tez nie ma.

 • Pawel Llera Arias

  Testuje czy prawdopodobnie testuje? To sz.p. redaktor wie o czym pisze czy nie?

 • 0001

  Zajmują się bzdurami a nie mogą wyłożyć na pulpit przycisku do aplikacji, które zainstalowane mam na telefonie

  • teges

   Jakiego przycisku?

  • łukasz Jedryszczyk

   Jak to nie już od androida 7 można odrazu wejść w moje aplikacje przez sklep

 • Fox

  Jak w tych rankingach są totalne gnioty i szroty xD Teraz top 1. piknik słowo 2. koło fortuny
  Podejrzewam, że zlicza to wszystkie wersje andka więc na starszych wersjach których jest sporo odpalają się tylko szroty więc one mają najwięcej… głosów? ściągnięć, czy czegoś.
  Ewentualnie są to płatne rankingi… ale na pewno żadne nie są racjonalne i obiektywne.