Google Play prawdopodobnie testuje kolejną użyteczną funkcję. Ma ona pomóc użytkownikom określić, czy program który chcą zainstalować, znajduje się w rankingu podzielonym na kilka kategorii. Warto zaznaczyć, że taka informacja ma być widoczna z poziomu strony aplikacji. Nowa funkcja ma pojawić się między guzikiem instalacyjnym, a ikonami informacyjnymi na temat programu. Przykładowo, jeżeli Super Mario Run znajduje się w danej chwili w rankingu najlepszych darmowych gier, informacja taka widoczna będzie na stronie aplikacji. Ponadto wskazana zostanie także jej pozycja w zestawieniu.

Zobacz także: Najbardziej „bateriożerne” aplikacje – Samsung i Facebook powinny się wstydzić!

Nowy sposób pozwala oszczędzić czas, gdy chcemy sprawdzić czy wyszukana przez nas aplikacja jest teraz popularna. Część użytkowników uważa, że jeśli program znajduje się w rankingu najczęściej instalowanych, to być może jest on godny pobrania. W ten sposób Google chce wyjść naprzeciw temu specyficznemu gronu ludzi. Warto dodać, że użytkownik klikając w nową funkcję, zostanie przekierowany do odpowiedniego rankingu. Umożliwi to korzystającym z Google Play obejrzenie aplikacji, które sąsiadują z wybranym programem w zestawieniu. W przypadku innych kategorii, użytkownicy będą mogli w szybki sposób znaleźć podobne aplikacje, które być może będą zawierały większą liczbę funkcji.

Póki co, wspomniana nowość to wciąż tylko testy udostępnione wąskiemu gronu użytkowników. Na koniec przypomnę, że to nie jedyna zmiana, jaka testowana jest przez Google Play. Jakiś czas temu pisałem o nowym wyglądzie belki menu w aplikacji.

źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.