ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Redmi Note 5 wygląda świetnie – wyciekły prawdziwe zdjęcia

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

O Xiaomi Redmi Note 5 mówi się całkiem sporo, choć tak naprawdę jeszcze go nie widzieliśmy. Pozował ostatnio na renderach, lecz prawdziwe zdjęcia jeszcze nie dotarły do Internetu. Do teraz. W serwisie Weibo można znaleźć dwie fotografie ukazujące przód oraz tył urządzenia.

Proporcje 18:9

Co widzimy? Przede wszystkim potwierdzenie, że Xiaomi Redmi Note 5 rzeczywiście otrzyma wyświetlacz o proporcjach 18:9, które stają się coraz popularniejsze na rynku. Możemy zgadywać, że rozdzielczość ekranu będzie wynosić 2160 x 1080 pikseli (Full HD+). Frontowy panel, dzięki cienkim ramkom wygląda świetnie, a rezygnacja z dotykowych przycisków funkcyjnych pod ekranem to dobra decyzja.

Z tyłu natomiast znajduje się podwójny aparat usytuowany pionowo. Mówi się, że matryce będzie miały 16 oraz 5 megapikseli. Pod kamerkami producent umieścił diodę doświetlającą oraz skaner linii papilarnych.

Zobacz też: Darmowe 28 GB Internetu od Orange!

Parametry, dostępne wersje oraz ceny

Specyfikacja techniczna urządzenia nie została jeszcze potwierdzona. Plotki mówią jednak o pojawieniu się wersji z procesorem MediaTek P25 bądź P30. Być może ukaże się również wersja ze Snapdragonem, lecz o niej mówi się zdecydowanie mniej. Spekulacje zakładają za to pojawienie się baterii o pojemności 4000 mAh.

Xiaomi Redmi Note 5 może trafić na rynek w konfiguracjach:

  • 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej – około 550 złotych
  • 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej – około 720 złotych
  • 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej – około 885 złotych

Pozostaje czekać na dalsze informacje. Wiemy, że w przygotowywaniu jest kilka wariantów Redmi Note 5. Wśród nich ma znajdować się model z Plusem w nazwie.

źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy