Samsung Galaxy Note8 to popis możliwości lidera mobilnego rynku. Jest to udoskonalona wersja Galaxy S8+. Pojawił się S Pen, więcej pamięci operacyjnej i skaner tęczówek. Z kolei LG V30 ma zupełnie inne zadanie. Po niezbyt dobrze przyjętym, aczkolwiek niezłym G6 to właśnie seria V ma pokazać, że producent wie, czego oczekują konsumenci. Prezentacja smartfona została bardzo dobrze odebrana. Mimo że LG zrezygnowało z dodatkowego wyświetlacza to porzucenie LCD na rzecz P-OLED i świetne możliwości fotograficzne przechyliło szalę.

Jeszcze przed premierami obu modeli zadawano pytanie – który z nich będzie lepszy? Wczoraj dowiedzieliście się, że V30 ma problemy z wyświetlaczem. Podświetlenie OLEDowych paneli rządzi się swoimi prawami. Jednak nieprawidłowości ujawniają się w specyficznych warunkach.Poniżej film prezentujący jasność wyświetlaczy obu smartfonów:

Samsung zdobył już wiele nagród za panel SAMOLED zamontowany w Galaxy Note8. Nie spodziewałem się wygranej LG, ale ostatecznie oba modele poradziły sobie bardzo dobrze. Oba urządzenia zostały odpowiednio zaprogramowane, aby pełną jasność prezentować wtedy, gdy faktycznie jest potrzebna. Zauważalna w pomiarach zaleta Samsunga nie jest widoczna na co dzień. Skoro już wiemy jak jasne ekrany mają koreańskie urządzenia to sprawdźmy, które jest szybsze:

W testach pojawiły się amerykańskie wersje obu urządzeń. Oznacza to, że Galaxy Note8 napędzany jest Snapdragonem 835. W Polsce smartfon oferowany jest z Exynosem 8895, który wydajnościowo jest porównywalny z układem Qualcomma. Specyfikacja LG i Samsunga jest zbliżona, aczkolwiek lider mobilnego rynku oferuje więcej pamięci operacyjnej. Ten fakt i optymalizacja oprogramowania sprawiły, że Galaxy Note8 jest wyraźnie szybszy od LG V30.

Zobacz też: Co się wydarzyło 10 lat temu?

Na co dzień powyższa różnica – choć spora – nie jest widoczna. Dodatkowe 2 GB pamięci operacyjnej dało o sobie znać na drugim okrążeniu i końcu pierwszego, ale Samsung uciekł zdecydowanie wcześniej. Być może aktualizacja do Oreo coś zmieni, więc czekamy na kolejne ruchy obu producentów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.