LG V30 kontra Samsung Galaxy Note8 – wyświetlacz i szybkość

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-08

Samsung Galaxy Note8 to popis możliwości lidera mobilnego rynku. Jest to udoskonalona wersja Galaxy S8+. Pojawił się S Pen, więcej pamięci operacyjnej i skaner tęczówek. Z kolei LG V30 ma zupełnie inne zadanie. Po niezbyt dobrze przyjętym, aczkolwiek niezłym G6 to właśnie seria V ma pokazać, że producent wie, czego oczekują konsumenci. Prezentacja smartfona została bardzo dobrze odebrana. Mimo że LG zrezygnowało z dodatkowego wyświetlacza to porzucenie LCD na rzecz P-OLED i świetne możliwości fotograficzne przechyliło szalę.

Jeszcze przed premierami obu modeli zadawano pytanie – który z nich będzie lepszy? Wczoraj dowiedzieliście się, że V30 ma problemy z wyświetlaczem. Podświetlenie OLEDowych paneli rządzi się swoimi prawami. Jednak nieprawidłowości ujawniają się w specyficznych warunkach.Poniżej film prezentujący jasność wyświetlaczy obu smartfonów:

Samsung zdobył już wiele nagród za panel SAMOLED zamontowany w Galaxy Note8. Nie spodziewałem się wygranej LG, ale ostatecznie oba modele poradziły sobie bardzo dobrze. Oba urządzenia zostały odpowiednio zaprogramowane, aby pełną jasność prezentować wtedy, gdy faktycznie jest potrzebna. Zauważalna w pomiarach zaleta Samsunga nie jest widoczna na co dzień. Skoro już wiemy jak jasne ekrany mają koreańskie urządzenia to sprawdźmy, które jest szybsze:

W testach pojawiły się amerykańskie wersje obu urządzeń. Oznacza to, że Galaxy Note8 napędzany jest Snapdragonem 835. W Polsce smartfon oferowany jest z Exynosem 8895, który wydajnościowo jest porównywalny z układem Qualcomma. Specyfikacja LG i Samsunga jest zbliżona, aczkolwiek lider mobilnego rynku oferuje więcej pamięci operacyjnej. Ten fakt i optymalizacja oprogramowania sprawiły, że Galaxy Note8 jest wyraźnie szybszy od LG V30.

Zobacz też: Co się wydarzyło 10 lat temu?

Na co dzień powyższa różnica – choć spora – nie jest widoczna. Dodatkowe 2 GB pamięci operacyjnej dało o sobie znać na drugim okrążeniu i końcu pierwszego, ale Samsung uciekł zdecydowanie wcześniej. Być może aktualizacja do Oreo coś zmieni, więc czekamy na kolejne ruchy obu producentów. • Jacob Kotowski

  No qrcze LG znowu coś zawala. Tak jakby bali się być the best 😀

  • stark2991

   Nie pamiętam takiego telefonu LG, o którym można by napisać że jest najszybszy. G5 jakoś się bronił, ale go potem wiele modeli przebiło. Cała reszta to raczej koniec stawki okupuje co rok 🙂

   • misio87

    G2

    • antykat

     Nadal go używam jako drugiego telefonu obok G5. G2 to najbardziej udany model LG i ciągle daje radę. Chyba nie kupowałbym G5, gdybym nie potrzebował lepszego aparatu.

     • misio87

      To nie lepiej kopić sobie aparat ?

     • antykat

      Mam lustrzankę, ale gdy się ma 2 małych dzieci, to trudno taszczyć jeszcze duży aparat. Dobry aparat w telefonie po prostu się przydaje.

   • Quaard

    G2 to sztos telefon był