Niestety, każda kolejna generacja flagowych smartfonów LG cierpi na pewne problemy. Świetnie zapowiadany i świetnie przyjęty V30 już trafił do pierwszych użytkowników na świecie. Niestety, ale nie są oni w pełni zadowoleni z wyświetlaczy. Koreańczycy postanowili zrezygnować z paneli LCD na rzecz technologii P-OLED, która tak naprawdę niczym – w założeniach – nie różni się od AMOLED, SAMOLED i innych pochodnych OLED. Jest to ekran OLED, który wykorzystuje schemat adresowania Active Matrix oraz plastikową, główną warstwę, na której obrazowane są poszczególne piksele. Szkło nie jest chętnie stosowane za sprawą jego grubości i zdecydowanie mniejszej elastyczności.

Teorię mamy za sobą, więc skupmy się na V30. Użytkownicy – głównie w Stanach Zjednoczonych – skarżą się na słabą jakość obrazu w nocy, gdy ustawione jest minimalne podświetlenie. Objawia się to następującym widokiem, gdy na ekranie dominuje szara barwa:

Nie jest to odosobniony przypadek. W Sieci znajdziemy wiele wątków na forach, które opisują problem z wyświetlaczem V30. Nie jest on uzależniony od kąta patrzenia na ekran czy też jego ułożenie. Znaczenie ma jasność wyświetlacza.

Nie zapowiada się na to, aby LG ogłosiło akcję naprawczą. W zeszłych latach, w przypadku różnych modeli, nieprawidłowości w działaniu ekranów były ignorowane. Zapewne i tym razem będzie podobnie.

 

źródło: Reddit, Arstechnica, Imgur

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.