OnePlus 5 znika ze sklepów – nadchodzi następca?

Łukasz Pająk Newsy 2017-10-06

Firmy lubią, jak się o nich dużo mówi. Sprawia to, że coraz więcej osób może o nich usłyszeć. W przypadku Samsunga i Apple nie ma to aż tak dużego znaczenia, gdyż marketing tych producentów to światowa czołówka. Jednak wiele chińskich marek wciąż potrzebuje rozgłosu. Ostatnio niewiele mówi się na temat OnePlus. Chińczycy starają się wprowadzać nowe ciekawe promocje dla swoich konsumentów czy też oferują limitowaną edycję OnePlus 5, ale to nie zawsze wystarcza.

Dokładnie rok temu dowiedzieliśmy się, że wspomniany producent szykuje następcę dla OnePlus 3. W listopadzie plotki urzeczywistniły się i poznaliśmy nowy model, czyli OnePlus 3T. W tym roku sytuacja zdaje się powtarzać. Gdzieniegdzie można usłyszeć o OnePlus 6, ale to wciąż nic pewnego. Za to wiadomo już, że w Stanach Zjednoczonych wyprzedano wszystkie wersje aktualnie dostępnego urządzenia. W Europie wciąż można kupić OnePlus 5, ale wysyłka trwa dłużej. Analogicznie wyglądała sytuacja z OnePlus 3 przed premierą OnePlus 3T. Czy to oznacza, że niedługo pojawi się następca?

Znając Chińczyków, lada moment powinniśmy dostać komunikat w tej sprawie. Wtedy dowiemy się, czy rzeczywiście producent szykuje coś nowego, czy też to jedynie braki w dostępności części. • Adrian Kijek

  Moze poprostu produkuja dana liczbe smartfonow tak zeby nic nie tracic na niesprzedanych sztukach to nie jest samsung czy apple inny budzet

  • Fox

   To jest własnie taki nowy model biznesowy, zamiast produkować cały czas aż do kolejnej premiery wypuszcza się tylko jedną premierową partię w najwyższej możliwej cenie i już, bo jak wiadomo po roku czasu nikt by nie zapłacił za ten sam sprzęt „ceny premierowej”. Więc zamiast produkować coś w ciągu ze zmniejszającymi się dochodami produkuje się tylko jedną partię a za rok wypuszcza kolejny „nowy” produkt trochę lepszy od poprzedniego i znowu daje „premierową cenę”.

   Niemniej trudno w tym działaniu doszukiwać się pozytywów dla samych konsumentów, poza tym, że co roku mamy nowego flagowca, budżetowca i inne, i to nie tylko w tej jednej firmie ale już wielu, może poza największymi typu apple, samsung.

   • tolak

    Tylko, że nie minął rok, ledwie 3-4 miesiące. Ja bym obstawiał, że szykują nowe kolory z kolejną partią produkcyjną. Nie ma co ulepszać w 5, chyba, że lekko mocniejszą baterię wsadzą i poprawnie zamontowany wyświetlacz. Chociaż kto tam wie co Chińczykom siedzi w głowach.

    • Filodendron

     Mocniejsza bateria, lepszy aparat, lepsza/ciekawsza (bezramkowa) obudowa. W przypadku „5”, jest co ulepszać.

     • cherrz

      Jeżeli już będzie bezramkowy ekran to na pewnie nie w 5T.

     • tolak

      Tak tylko wchodzimy już w takie zmiany że by musieli zastosować zupełnie inną obudowę, czyli praktycznie wypuścić nowy model, a to się kłóci z jedynie ulepszeniem „5” i nazwaniem tego 5t czy co sobie tam wymyślą. Nie wiem czy ich stać na takie rzeczy co 4-5 miesiące. 😉 Co do baterii i aparatu mogę się zgodzić.

     • mickey93

      won z bezramkowacami

 • Chris

  Na 6 za wcześnie a nic lepszego od snapa 835 nie ma chyba że dostaną A11 od Apple. Wygląda to bardziej na problemy z produkcją niż przygotowania do 5T.