Bitcoin jest jedną z najpopularniejszych cyfrowych kryptowalut. Zasadniczą różnicą w porównaniu do innych środków płatności jest teoretyczny brak fizycznej postaci tej waluty. Nie możemy wziąć monety lub banknotu z bitcoinami w rękę i zapłacić nimi w sklepie. Jednak dla Rosjan nie jest to żaden problem…

Prawdziwe, tylko 30 zł

Nasz bohater spotkał „inteligentnie wyglądających Romów” przez przypadek, szybko zachęcili go do zawarcia małej transakcji. Zaoferowali mu 2 bitcoiny za około 60 zł. Świetna okazja, handlarze zapewniali, że bitcoin będzie zyskiwał na wartości, wkrótce zarobi na nich tysiące rubli.

Co kupił Rosjanin?

Nie, bitcoina nie kupimy za 30 zł, a już na pewno nie na ulicy. Co więc kupił Rosjanin? Otóż były to kolekcjonerskie monety z Aliexpress. Ich ceny zaczynają się od 1 dolara, a więc są praktycznie bezwartościowe. Warto zaznaczyć, że oferta Romów była bardzo „korzystna”, sam w takiej sytuacji zażądałbym ponad 100 zł za jedną monetę. Być może bitcoin będzie nowym wcieleniem tombaku, pojawiają się sygnały, o pierwszych próbach oszustw w Polsce. Cóż, czasem warto dobrze się zastanowić i nie wierzyć w niezwykłe okazje.

Źródło: Belsat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.