ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czy BlackBerry bez klawiatury może być ciekawe? Poznajcie Motion

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

BlackBerry przeszło już śmierć kliniczną. Firma po pojawieniu się na rynku mobilnym Androida i iOS kompletnie sobie nie poradziła. Ich urządzenia były dedykowane wyłącznie biznesmenom, podczas gdy konkurencja była i wciąż jest atrakcyjna dla wszystkich konsumentów. Dlatego dzisiaj smartfony od „Jeżyny” to tak naprawdę modele produkowane przez TCL z dodatkami w oprogramowaniu od Kanadyjczyków.

Wiele osób docenia BlackBerry za stosowanie fizycznych klawiatur QWERTY. Dzisiaj nie są one już niezbędne. Rozwój wyświetlaczy i wirtualnych form wpisywania tekstu sprawił, że nie musimy czuć klawiszy pod palcami. To Priv i KEYone zdobyły największą popularność. Smartfony Kanadyjczyków, bez fizycznych klawiatur są już zapomniane. Jednak kolejny model tego typu jest w drodze, o czym poinformował nas Evan Blass.

Motion, znany wcześniej jako Krypton, nawiązuje do pierwotnej nazwy firmy – RIM (Research in Motion). Nie będzie to flagowy smartfon. Prawdopodobna specyfikacja powyższego modelu ma opierać się na Snapdragonie 625 lub 626. Urządzenie będzie posiadało wyświetlacz FullHD, akumulator o pojemności 4000 mAh i Androida Nougat.

BlackBerry Motion ma się ukazać jeszcze w tym miesiącu. Cena nie powinna przekraczać 500 dolarów, ale czy znajdą się chętni na „Jeżynę” bez klawiatury?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy