JerryRigEverything stał się znaną postacią w świecie mobilnym. Nie jest to kolejny “leakster” jak np. onleaks czy evleaks, a popularny tester urządzeń. Jego filmy na YouTube oglądają miliony użytkowników. Wielu z nich często podejmuje decyzje o kupnie smartfona na podstawie testów wytrzymałości prezentowanych przez “jutubera”. Składają się one z kilku etapów, do których możemy zaliczyć: odporność ekranu i obudowy na zarysowania, test z zapalniczką oraz bardzo istotny po aferze bendgate “bend test”.

Na stół roboczy JerryRigEverything trafiła Nokia 8. Jak wytrzymały jest flagowiec od HMD Global? Możecie się o tym przekonać na poniższym wideo.

W pudełku smartfon jest fabrycznie zabezpieczony folią z dwóch stron. Na filmie widać, że wyświetlacz uległ uszkodzeniu, jak w stanardowych smartfonach z Gorilla Glass 5,czyli na poziomie szóstym. Z kolei przycisk home nie został zarysowany, mimo użycia scyzoryka. Podobnie jest z przednią kamerą.

Wytrzymałość tylnej części smartfonu nie jest już jednak zachwycająca. Tylny panel można w łatwy sposób porysować. Z drugiej strony szkło pokrywające podwójny aparat jest wytrzymałe. Co ciekawe, górna i dolna część urządzenia zostały wykonane z plastiku, ponieważ umiejscowione są tam anteny. W związku z tym należy uważać, aby nie uszkodzić tych delikatniejszych elementów ostrym narzędziem. Ponadto ekran smartfonu wytrzymał 10 sekund w płomieniu zapalniczki. Warto dodać, że obudowa urządzenia została wykonana z aluminium serii szóstej, czyli tej samej, która odpowiadała za zginające się iPhone’y 6 Plus. Jednak mimo wszystko telefon pozytywnie przeszedł test zginania.

Zobaczcie także:

źródło: YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.