Sony Ericsson + Android + PS = ?

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Newsy

Popularny blog zajmujący się nowinkami elektronicznymi – Engadget – poinformował o planach Sony’ego Ericsson’a. Według zagranicznej strony SE ma zamiar wyprodukować mobilną konsolę do gier, która będzie korzystać z systemu operacyjnego Android w wersji 3.0, co ciekawe sprzęt ma być sygnowany logiem PlayStation.

Telefon (a może konsola?) ma posiadać: Androida w wersji 3.0, ekran o przekątnej od 3,7 do 4,1 cala o rozdzielczości WVGA, lub wyższej, 5-cio megapikselowy aparat, a także procesor o taktowaniu 1Ghz. To, co będzie wyróżniać hybrydę telefonu i konsoli spośród innych sprzętów dobrze obsługujących gry 3D, to unikatowe przyciski przeznaczone specjalnie do obsługi gier. Planowany Sony Ericsson zamiast wysuwanej klawiatury QWERTY będzie posiadać odpowiedniki przycisków znanych z padów firmy Sony.

Wprowadzenie tak specyficznego sprzętu spowoduje pewne zmiany także w Android Market. Do naszego 'zielonego marketu’ ma zostać wprowadzona specjalna sekcja, w które Sony będzie umieszczał swoje tytuły. Do Google’owego sklepu mogą zostać wprowadzone takie tytuły jak: God of War, Modern Warfare, czy Little Big Planet.

Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku plotek, brak jakiegokolwiek potwierdzenia tych informacji, czy chociażby zarysu specyfikacji technicznej omawianego dzisiaj urządzenia. Jak powszechnie wiadomo, obecnie tylko kilka urządzeń z Androidem zapewnia obsługę grafiki 3D na dobrym poziomie, co nadaje tym rewelacjom nieco nierealnego wymiaru. Jednakże w dobie tak szybko rozwijających się technologi wszystko jest możliwe…

Temat na news nadesłał moderator globalny forum.android.com.pl – Zezol. Serdecznie dziękujemy!
źródło: androidandme.com 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy