Od jakiegoś czasu firma Intel planuje podbić rynek smartfonowych procesorów przy pomocy ich platformy Moorestown. Jednakże, jak do tej pory przytłaczająca większość smartfonów korzysta z procesorów wykonanych w architekturze ARM. 

Światełkiem w tunelu dla Intela może być współpraca z firmą Sony, która ma wyprodukować pierwszy smart-telewizor sygnowany logiem Google. Idea smart-telewizora polega na jak najlepszej obsłudze większości funkcji internetowych z poziomu telewizora. Telewizor od Google ma posiadać procesor Intel Atom CE4100 wykonany w 45nm o taktowaniu 1,2GHz. Za obsługę grafiki odpowiadać będzie jednostka z rodziny PowerVR SGX, która jest znana między innymi z Motoroli Droid, gdzie zastosowano SGX530, a także Samsunga Galaxy S, gdzie mamy do czynienia z SGX540. GoogleTV będzie posiadać czip PowerVR SGX535. 

Wiemy, że takie jednostki graficzne zapewniają obsługę grafiki OpenGL ES 2.0 na wysokim poziomie, lecz nie wiadomo jak będą się spisywać w połączeniu z ogromną rozdzielczością, z którą mamy do czynienia w telewizorach. 

GoogleTV zapowiada się na bardzo interesujący produkt, poniżej prezentujemy film, który powie Wam nieco więcej o całej idei. 

https://www.youtube.com/watch?v=AYShUymGsWI

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz