W zeszłym roku czymś nowym były modułowe smartfony. Czekaliśmy na nie dosyć długo, patrząc ile czasu trwał zamknięty dzisiaj projekt Ara od Google. Jednak poznaliśmy propozycje od LG i Motoroli. Koreański pomysł był ciekawy, ale niestety brak zaangażowania w firmy szybko wykluczył go z dalszej rozgrywki. Za to amerykańska firma – pod władzami Lenovo – wciąż wspiera i rozwija Moto Mods. W tym roku poznaliśmy drugą generację serii smartfonów, które wspierają moduły, ale te też nie stoją w miejscu.

W Brazylii pojawił się ciekawy koncept, a później gotowy produkt nowego Moto Mods. Pozwala on na drukowanie zdjęć z telefonu. Nie mogło w takim wypadku zabraknąć pojawienia się marki Polaroid, gdyż to ona sprawiła, że tego typu możliwości stały się popularne. Ostatecznie firma przedstawiła następujące akcesorium dla smartfonów z rodziny Moto Z:

Polaroid Insta-Share Printer, bo tak się ten moduł nazywa, posiada własny akumulator, który możemy naładować między innymi za pomocą złącza USB-C. Jednak dla urządzeń Motoroli szykowane są również inne moduły, które zostały zaprezentowane na poniższym filmie:

Lego, słuchawki, a także wspomniany wcześniej koncept Polaroida. Jak widzicie, pomysłów wciąż jest wiele. Niestety, ale nie wiemy czy powyższe moduły trafią do Polski. Jeśli tak to możemy mieć jedynie nadzieję na to, że ceny nie będą astronomiczne.

 

źródło: tecnoblog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.